Sąnarių reumatas. Gydymas gydomosiomis voniomis

Reumatas – tai infekcinės kilmės liga, pažeidžianti širdį, sąnarius, kitas organų sistemas. Vienas iš senesnių būdų gydyti sąnarių reumatą, būtų naudotis gydomosiomis voniomis.

Paruošimo būdas:
Pilnai vandens voniai paruošti reikia 1 kg šiaudų (smulkau šieno, šieno pabirų), pusei – 0.5 kg šiaudų, o sėdimai gydomajai voniai paruošti reikia 250g šiaudų. Gydomąjai rankų ar kojų vonelei reikia 4 žiupsnelių šiaudų.
Sergantiems sąnarių reumatu, priklausomai nuo ligonio savijautos, 37 C šilumos vonioje patariama maudytis  5 – 20 minučių. Besiskundžiantiems sutrikusia širdies veikla, šiose voniose patariama maudytis kas antrą dieną, o nesiskundžiantiems – kasdien. Sąnarių reumato gydymui reikėtų 30 – 50 gydomųjų vonių.
Šieno pabiras užpilkite šaltu vandeniu, užvirkite ir virinkite pusę valandos. Kad būtų paprasčiau, šieną galima sudėti į medžiaginį maišelį ir jį virinti. Šieno nuovirą supilkite į vandenį.
Šios vonios taip pat veiksmingai pagerina kraujotaką  ir sustiprina kraują. Taip gydantis patariama gerti greipfurtų sulčių, kurios iš sąnarių išplauna skysčių perteklių. Greipfurtų sulčių patariama gerti po 1/2 stiklines, 3 kartus per dieną. Šiene gausu įvairių eterinių aliejų, kurie dirgina odą.
Šienas labai naudingas ne tik sąnarių reumatui gydyti, bet ir gydant medžiagų apykaitos ligas, įvairius vidaus organus, akmenligę, podagrą, malšinant skrandžio ir tulžies pūslės skausmus.

Straipsnio medžiaga yra šviečiamojo ir informacinio pobūdžio. Susirgus kreipkitės į savo gydytoją.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top