Agurkų ligos

Agurkų kekerinis puvinys darže

Ant agurkų stiebų atsiranda slidžios pilkos dėmės, ypač lapų pažastyse. Liga plinta esant vėsioms naktims, laistant šaltu vandeniu, esant labai tankiems lapams ir blogam vėdinimui.Kai augalai labai sutankėja, atsiranda daug vyriškųjų žiedų. Kiekvieno lapo pažastyje jų būna 10-15, po kelių dienų jie nuvysta ir supūsta, pažeisdami sveikus stiebus. Norit išvengti kekerinio puvinio, reikia prižiūrėti, kad …

Agurkų kekerinis puvinys darže Read More »

Agurkų rudoji dėmėtligė

Agurkų rudoji dėmėtligė plinta laistant šaltu vandeniu, kai laistoma ne tik žemė, bet vanduo pilamas ir ant augalų lapų, esant žemai – 11-13 °C – temperatūrai ir pučiant skersvėjui. Ligos sukėlėjai išlieka blogai dezinfekuotame dirvožemyje ir per 6-8 dienas gali sunaikinti ir vaisius, ir augalą. Apsaugos priemonės. Pasirodžius pirmiesiems ligos požymiams 5-6 dienas augalai nelaistomi. …

Agurkų rudoji dėmėtligė Read More »

Agurkų šaknų puvinys darže

Šaknų puvinys plinta dirvožemyje, kur jau buvo auginami agurkai, taip pat augalus laistant šaltu vandeniu ir labai atvėsus dirvai. Puvinys dažnai atsiranda per giliai pasodinus daigus arba juos papildomai apkaupiant. Ligos požymiai: prieš derėjimą arba derėjimo metu agurkų lapai pradeda vysti. Ypač tai pastebima po ilgai trunkančio apsiniaukusio oro. Atkasus žemę nuo augalų, galima pamatyti, …

Agurkų šaknų puvinys darže Read More »

agurkų miltligė

Agurkų miltligė

Agurkų miltligė (Erysiphe cichoracearum) Šis grybas parazituoja apie 230 skirtingų augalų rūšių, iš daržovių agurkus, arbūzus, salotas. Miltlige yra labai išplitusi, dažna agurkų liga. Lietuvoje  nuo jos labiausiai nukenčia šiltnamiuose auginami agurkai. Miltlige dažniausiai serga jau derantys augalai, nors gali sirgti bet kurio amžiaus. Šiltnamiuose anksčiausiai suserga labiau saulės apšviečiami ir turintys daugiau galimybių apvysti …

Agurkų miltligė Read More »

Agurkų netikroji miltligė

Pastaruoju metu ypač paplitusi pavojinga agurkų liga – netikroji miltligė. Liga gali atsirasti bet kuriuo agurkų augimo metu, bet dažniausiai – rugpjūčio pradžioje. Dirvožemyje infekcija išsilaiko 6-7 metus. Ligos požymiai: ant lapų atsiranda daug riebių žalių dėmių, kurios per 8-10 dienų padidėja. Lapai paruduoja, lyg augalas būtų apdegęs, ir per 2-3 dienas nudžiūsta. Sodininkai dažnai …

Agurkų netikroji miltligė Read More »

Agurkų venturiozė

Agurkų venturiozė (Venturia cucumerina) Ligos sukėlėjas labai plačios specializacijos. Laukuose ir daržuose jis parazituoja kryžmažiedžius, graižažiedžius, varpinius, lūpažiedžius, balandinius, o šiltnamiuose — agurkus, pomidorus ir salotas. Agurkų venturiozė mūsų respublikoje dar nepastebėta. Agurkams pradėjus žydėti arba jau ir derėti, ant stiebų, ūglių bei lapkočių gali atsirasti pavandenijusių, tartum išsiliejančių rusvų juostiškų dėmių (a). Jų paviršiuje …

Agurkų venturiozė Read More »

Agurkų askochitozė

Agurkų askochitozė (Ascochyta cucumis) Askochitozė serga agurkai ir melionai. Mūsų respublikoje labai nukenčia šiltnamiuose auginami agurkai. Jeigu pažeidžiamas stiebas šaknies kaklelio srityje, daigai ir paaugę augalai sunyksta. Ant apsikrėtusių agurkų stiebų atsiranda pailgų įdumbančių pilkšvų sausų dėmių. Tose vietose audiniai išilgai plyšta ir iš jų sunkiasi rusvas kietėjantis skystis. Žuvusiuose augalo audiniuose susidaro daug smulkių, …

Agurkų askochitozė Read More »

Agurkų antraknosė

Agurkų aniraknosė (Colletotrichum orbiculare) Antraknoze serga agurkai, moliūgai ir melionai. Lietuvojetai retoka agurkų liga. Agurkinis deguliagrybis pažeidžia visas bet kurio amžiaus augalo maitintojo antžemines dalis. Ant lapų atsiranda 2—3 cm skersmens kampuotai apskritų rausvai rusvų dėmių. Tose vietose lapalakštis sutrūkinėja. Ant vaisių, lapkočių ir stiebų dėmės būna įdubusios, rausvo atspalvio. Susiliejusios jos gali apimti gan …

Agurkų antraknosė Read More »

Scroll to Top