Namų ūkis

Įvairūs ūkio darbai, sėja, tręšimas, žemės dirbimas.

vartu automatika

Kaip sumontuoti vartų automatiką?

Montuojant įvairią vartų automatiką, yra daug dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti. Tai ne tik modernizuoja jūsų namus, bet ir padidina saugumą bei patogumą. Tačiau prieš pradedant montavimo darbus, svarbu suprasti, kokie žingsniai laukia. Tai gali apimti elektros darbus, mechaninį montavimą, valdymo panelės nustatymus ir daug daugiau. Vartų tipas Vartų tipas yra esminis veiksnys, kurį reikia …

Kaip sumontuoti vartų automatiką? Read More »

Stručių auginimas

Stručių auginimas pirmosiomis jų gyvenimo savaitėmis Ką tik išsilukštenusio stručiuko masė mažėja iki penktosios jo amžiaus dienos. Paskui svoris sparčiai auga ir penkių savaičių jis siekia 4 kg. Pastebėta, kad patelės auga greičiau už patinus. Tačiau įsitikinta, jog visavertis lesinimas turi didesnės įtakos nei lytis. Kalcio ir fosforo trūkumui ypač jautrūs 2 – 26 savaičių …

Stručių auginimas Read More »

Triušių ligos

Infekcinės triušių ligos 9 infekcinės triušoų ligos, jų gydymas, profilaktika, ligos požymiai 1 . Listeriozė Listeriozė. Sukelia Listeria monocytogenes rūšies bakterijos . Tai dažna graužikų ir kitų gyvulių liga . Ja gali susirgti galvijai, arkliai, kiaulės , ožkos ir žmonės . Ligą platina pelės ir žiurkės . Šiai ligai mažiau atsparūs blogai šeriami triušiai , …

Triušių ligos Read More »

triusiu kailis

Triušių kailių išdirbimas

Namuose galima išdirbti nedidelių gyvulėlių, pavyzdžiui, triušių, kailiukus. Išdirbimui tinka tik žiemą užmušti triušių kailiukai. Pirmiausia reikia išmokti nudirti kailiuką. Užmuštas  gyvulėlis  pakabinamas už užpakalinių  kojų, kad kraujas tekėtų pro nosį ir  akiduobes, nepatekdamas ant kailiuko. Dirbti pradedama nuo priekinių  letenėlių, kurios apipjaunamos aplinkui. Paskui kailiukas pjaunamas nuo pauodegio aukštyn vidine abiejų šlaunų  puse. Nudyrus nuo šlaunų …

Triušių kailių išdirbimas Read More »

kompostuoti

Kompostas – vertinga trąša

Rugpjūtį intensyviai kaupkite kompostą. Jam pasigaminti nereikia jokių specialių priedų -tik įvairių organinių atliekų. Durpių ir mėšlo kompostas. Durpės į rietuves kraunamos 15-20 cm sluoksniais pakaitomis su mėšlu (pirmas sluoksnis- durpių). Rietuvės būna 1,5—’2,0 m aukščio, 3-3,5 m pločio, iš keturių sluoksnių durpių ir tiek pat mėšlo. Plonais sluoksniais sukrautose rietuvėse greičiau dauginasi organines medžiagas …

Kompostas – vertinga trąša Read More »

kalifornijos sliekai

Kalifonijos sliekai

Kalifornijos sliekai Raudonieji Kalifornijos sliekai iš 1 t organinių medžiagų “pagamina” 600 kg ekologiškai švarių organinių trąšų. Jos yra 15 – 20 kartų veiksmingesnės už įprastines organines trąšas. Humusas susidaro 1.5 – 2 kartus sparčiau negu įprastai kompostuojant atliekas. Pūvančių organinių medžiagų kvapą sliekai sugeba panaikinti per parą. Kalifornijos sliekai yra 6 – 8 cm …

Kalifonijos sliekai Read More »

biohumusas

Biohumusas

Biohumusas (verikompostas, vermikompostas) Biohumusas – sliekų perdirbtų organinių medžiagų junginys, kuriame gausu makro ir mikroelementų, vitaminų, antibiotikų, fermentų, 18 aminorūgščių bei naudingos mikrofloros. Tyrimais nustatyta,  kad biohumuse yra 40 – 60 proc. sausųjų medžiagų, iš kurių – 10 – 12 proc. humuso, 0.9 – 3.0 proc. azoto, 1.3 – 2.5 proc. fosforo, 1.2 – 2.5 …

Biohumusas Read More »

triusiu veisimas

Triušių veisimas

Triušių veisimas Triušių veisimas nėra sudėtingas, norint turėti produktyvią triušių bandą, reikia ypatingą dėmesį skirti poravimui. Visų pirma pradedant triušių veisimą, patinas ir patelė parenkami tos pačios veislės, bet negiminingi, sveiki, neapsigimę, normalios mitybos, nenutukę, subrendę. Patinas gali būti mėnesiu vyresnis už patelę. Jis savo savybes perduoda keletui palikuonių kartų. Triušiai turi turėti visus veislei …

Triušių veisimas Read More »

Scroll to Top