Kalifonijos sliekai

Kalifornijos sliekai

kalifornijos sliekaiRaudonieji Kalifornijos sliekai iš 1 t organinių medžiagų “pagamina” 600 kg ekologiškai švarių organinių trąšų. Jos yra 15 – 20 kartų veiksmingesnės už įprastines organines trąšas. Humusas susidaro 1.5 – 2 kartus sparčiau negu įprastai kompostuojant atliekas. Pūvančių organinių medžiagų kvapą sliekai sugeba panaikinti per parą.

Kalifornijos sliekai yra 6 – 8 cm ilgio, 3 – 4 mm skermens ir sveria apie 0.8 – 1.0 g. Jauni balti, o suaugę raudoni. Dengiamasis sluoksnis išskiria skystį, kuris valdo ir drėkina kūno paviršių. Per odą pašalinamos skystos medžiagų apykaitos liekanos ir kiti nereikalingi elementai.
Sliekai neturi dantų, todėl negali graužti, o tik įsiurbia burna pusiau skystą maistą. Per parą suvartoja iek maisto, kiek sveria patys, t.y. 1 – 4 g. Organizmas jo įsisavina 40 proc., o 60 proc. perdirba ir išskiria grumstelių pavidalo, kurie vadinami kaprolitais.
Skirtingai nuo paprastųjų sliekų, Kalifornijos sliekai gyvena 4 kartus ilgiau, t.y. 16 metų. Lietuvoje jie intensyviau veisiasi pavasarį ir rudenį.

Kalifornijos sliekai susilaukia per 100 kartų daugiau palikuonių. Užtikrinus palankias gyvenimo sąlygas, per metus jie atveda po 1500 vaikučių. Maksimalus kiaušinėlių skaičius viename kokone – 22. Jis gautas sliekus auginant labaratorinėmis sąlygomis. Vidutiniškai kokone būna apie 5 – 7 kiaušinėlius.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top