Česnakas

Laiškiniai česnakai

Laiškinius česnakus galima būtų priskirti ilgametėms daržovėms, nes šie žoliniai daugiamečiai augalai 2-3 metus iš eilės duoda puikų derlių. Juos galima atjauninti, atskyrus ir iš naujo pasodinus kero dalis. Poreikiai. Šie česnakai auga ir paūksmėje, jei tik žemė gera, giliai įdirbta ir puri. Kadangi jiems reikia nemažai maistingųjų medžiagų, tai pavasarį dirvą reikia gerai patręšti …

Laiškiniai česnakai Read More »

Česnakai (ropiniai)

Šią daržovę augina tie, kas megsta daug gydomųjų savybių turinčias aromatines jo skilteles. Kartu su žiedais jis užauga iki 1 m aukščio. Poreikiai. Česnakams reikia kaip galima šiltesnės, saulėtos ir nuo vėjo apsaugotos vietos bei maistingos, laidžios dirvos; supuolusioje dirvoje česnakai neauga. Auginimas. Skiltelės sodinamos jau vasario arba rugsėjo-spalio mėnesį eilėmis, paliekant tarp ju 20 …

Česnakai (ropiniai) Read More »

Kodėl pagelsta žieminių česnakų laiškų galiukai

Pirmoji priežastis – per giliai pasodintos skiltelės. Jas reikia sodinti 4-5 cm gyliu. Antroji priežastis – česnakai pasodinti per anksti. Jeigu česnakus pasodinsite rugsėjo mėn., jie išleis daigus iki šalčių, o sudygti jie turi tik pavasarį. Trečia priežastis – netinkamas laistymas. Gegužės-birželio mėn. česnakai laistomi reguliariai .

Vasariniai česnakai

Vasarinių česnakų galvutės išauga mažesnės, bet turi daugiau skiltelių -11-18. Be to, vasarinių česnakų galvutės viduryje nėra stiebelio. Vasarinių česnakų auginimas ir priežiūra tokia pat, kaip ir žieminių. Šie česnakai sodinami balandžio 25 d. – gegužės 10 d. Svogūnėliai suskirstomi skiltelėmis ir sodinimui atrenkamos tik stambios skiltelės. Jos sodinamos eilėmis išilgai lysvės 2-3 cm gyliu. …

Vasariniai česnakai Read More »

Žieminių česnakų auginimas iš orinių svogūnėlių

Birželio mėn. žieminiai česnakai išleidžia žiedynkočius, kurių viršuje vietoj žiedyno išauga oriniai svogūnėliai. Jeigu sodininkas nori išauginti dideles česnakų galvutes, tai žiedynkočius, vos jiems pasirodžius, nulaužia arba nupjauna, palikdamas 2-3 cm stiebelį. Žieminius česnakus sodinant skiltelėmis, reikia daug česnakų, o tai nenaudinga sodininkui. Todėl ant stipriausių augalų paliekami žiedynkočiai. Sulaukę, kol trūks žiedyno skraistė ir oriniai …

Žieminių česnakų auginimas iš orinių svogūnėlių Read More »

Česnakų nuėmimas ir laikymas

Labai svarbu laiku nuimti žieminius česnakus. Pavėlavus nuimti, susproginėja lukštai, galvutės suyra, o tai sutrumpina jų laikymo laiką. Česnakai nuimami liepos trečiame dešimtadienyje, kai kraštiniai laiškai visiškai pagelsta, o vidurinių iš viršaus pagelsta vienas trečdalis arba vienas ketvirtadalis. Būdingas česnakų subrendimo požymis -kreivo žiedinio stiebo išsitiesinimas ir žiedynų skraistės atsidarymas. Daugelis sodininkų šiuos stiebus palieka, …

Česnakų nuėmimas ir laikymas Read More »

cesnaku auginimas

Žieminių česnakų auginimas

Lysvės paruošimas Česnakai auginami priemolinguose neutraliuose dirvožemiuose. Česnakai sodinami sklypelyje, kur praėjusiais metais buvo auginami agurkai, moliūgai, aguročiai, kopūstai, pupelės. Česnakų net 3-4 metus negalima sodinti sklypelyje, kur augo svogūnai ir česnakai, taip pat česnakai nesodinami po bulvių ir pomidorų, nes gali susirgti fuzarioze. Lysvė daroma saulėtoje, sausoje vietoje. Jos plotis 1-1,2 m. Lysvė pradedama …

Žieminių česnakų auginimas Read More »

Laiškiniai česnakai (tribuliai)

Laiškiniai česnakai (tribuliai) mūsų krašte auginami jau seniai kaip darželio gėlės. Maistui vartojami laiškai, kurie labai smulkūs. Žydi gražiais mėlynais žiedais.

Scroll to Top