Žieminių česnakų auginimas iš orinių svogūnėlių

Birželio mėn. žieminiai česnakai išleidžia žiedynkočius, kurių viršuje vietoj žiedyno išauga oriniai svogūnėliai. Jeigu sodininkas nori išauginti dideles česnakų galvutes, tai žiedynkočius, vos jiems pasirodžius, nulaužia arba nupjauna, palikdamas 2-3 cm stiebelį.

cesnako-ziedynas-seklos

Žieminius česnakus sodinant skiltelėmis, reikia daug česnakų, o tai nenaudinga sodininkui. Todėl ant stipriausių augalų paliekami žiedynkočiai. Sulaukę, kol trūks žiedyno skraistė ir oriniai svogūnėliai įgaus spalvą, būdingą tai veislei, augalai išraunami ir išdžiovinami.

Prieš sėją oriniai svogūnėliai išimami iš žiedyno, atrenkami stambiausi ir pasėjami rudenį – rugsėjo 25 d. – spalio 10 d. Iš vieno mažo orinio svogūnėlio liepos mėn. jau būna išaugusi viena skiltelė, kuri geriausiai tiks pasodinti rudenį, kad kitais metais išaugtų didelė česnako galvutė.

Oriniai svogūnėliai sodinami į nedidelę lysvę. Jos aukštis – 12-15 cm, plotis – ne daugiau kaip 90 cm. Į 1 m2 įterpiama 3 kg perpuvusio mėšlo arba komposto, 1 šaukštelis superfosfato, lysvė sukasama ir išlyginama. Skersai lysvės daromos 2-3 cm gylio vagelės, nutolusios viena nuo kitos 10 cm. Į jas sudedami svogūnėliai. Tarpeliai tarp svogūnėlių -1-2 cm. Po to vagelės užberiamos žemėmis ir paliekamos žiemai.

Jeigu laukiama šaltos žiemos, lysvė mulčiuojama – apiberiama 2-3 cm pjuvenų sluoksniu, kuris nuimamas pavasarį, kai dirvožemis pradeda atitirpti.

Pavasarį ir vasarą česnakų priežiūra tokia pat, kaip ir pasodinus skiltelėmis.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top