Česnakų laikymas per žiemą

cesnakasČesnakų laiškams pageltus, pradėjus vysti, neatidėliokitę jų rovimo. Pavėlavus atlikti šį darbą, viršutinis lukštas sutrūkinėja, skiltelės atsidalija ir blogiau laikosi.

Česnakai yra dviejų rūšių: žieminiai ir vasariniai. Žieminiai česnakai išleidžia žiedkočius. Blogai laikosi per vėlai iškastos žieminių česnakų galvutės. Vasarinius česnakus galima išlaikyti žymiai ilgiau.

Kai česnakų laiškai ima gelsti, juos ištraukite iš žemės, 4-5 paras pradžiovinkite ant lysvės, o lietingomis dienomis – gerai vėdinamoje patalpoje.
Pradžiovintiems česnakams nupjaukite šaknis ir laiškus, palikite 4-5 cm ilgio lapkočius. Česnakų galvučių šaknis padeginkite ant liepsnos. Apdegintas česnakų galvutes per žiemą galima laikyti ne tik rūsiuose, bet ir kambariuose, sausoje vietoje, subertas į negilias kartono dėžutes.

Česnakų galvutes galima laikyti ir žemėje. Apdžiovintas česnakų galvutes sudėkite į polietileno maišelius, užriškite ir 40-50 cm gylyje užkaskite žemėje. Kai iškris sniegas, toje vietoje supilkite kalnelį, kad apšildytumėte žemę. Pavasarį, kai sniegas nutirps, česnakus išimkite.

Žieminius česnakus galima laikyti ir su druska. Ant puodo dugno suberkite sluoksnį rupios druskos, ant jos sudėkite sluoksnį pradžiovintų česnakų, vėl užberkite druska ir t.t. Puodą su česnakais laikykite rūsyje.

Dalinkitės!

1 thought on “Česnakų laikymas per žiemą”

  1. Labaa rytas, norėjau paklausti ar iškasus žieminius česnakus juos kelias paras reikia padžiovinti ant lysvės saulėje, ar pavėsyje?Ačių.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top