Žolinė

Kasmet, jausdami vis garsesnius artėjančio rudens žingsnius, pačiame rugpjūčio viduryje – 15 dieną, švenčiame vieną didžiausių Švč. Mergelės Marijos švenčių – jos paėmimo dangun dieną.
Padavimai pasakoja, kad Šv. Mergelė Marija mirė Jeruzalėje. Čia prieš jos mirtį iš viso pasaulio susirinko apaštalai, kad atsisveikintų su Išganytojo Motina. Po laidotuvių apaštalai budėjo prie Jos kapo. Dievo apšviestas Petras pamanė, kad Marija prisikėlė, todėl pasiūlė patikrinti jos karstą. Visi su tuo sutiko ir atidarė karstą. Marijos kūno ten neberado. Katalikų įsitikinimu, mirusios Marijos kūnas neliko kape, nes buvo sudvasintas ir paimtas į Dangų.
kastono ziedai lapai dangus
Karstas buvo pilnas nuostabių gėlių. Tokią istoriją savo raštuose mini šv. Jonas Damaskietis (780 m.).
Nuo VI amžiaus Šv. Mergelės Marijos į dangų ėmimo šventė minima Rytų ir Vakarų bažnyčiose. Tai – seniausia ir garbingiausia iš visų Dievo Motinos garbei skirtų švenčių.
Lietuvoje nuo seniausių krikščionybės laikų populiarus paprotys per Žolinę bažnyčioje šventinti laukų žoleles, gėles, augalus. Tikima, kad pašventintos gėlės apsaugo namus nuo perkūno, gaisro, piktųjų dvasių.
Kiekvienais metais Žolinės atlaidai, rengiami Lietuvos bažnyčiose, suburia daugybę žmonių iš tolimiausių šalies kampelių.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top