Agurkų šaknų puvinys darže

Šaknų puvinys plinta dirvožemyje, kur jau buvo auginami agurkai, taip pat augalus laistant šaltu vandeniu ir labai atvėsus dirvai. Puvinys dažnai atsiranda per giliai pasodinus daigus arba juos papildomai apkaupiant.
Ligos požymiai: prieš derėjimą arba derėjimo metu agurkų lapai pradeda vysti. Ypač tai pastebima po ilgai trunkančio apsiniaukusio oro. Atkasus žemę nuo augalų, galima pamatyti, kad stiebas prie šaknų pageltęs ir suskilęs.
Apsaugos priemonės. Sodinant daigus į duobutę įstatomas puveni-nis puodelis, o augalo nereikia apiberti žemėmis. Vasarą augalų kaupti nereikia. Pastebėjus pirmuosius ligos požymius, žemė nuo augalų šaknų nužeriama iki šaknų ir paruošiamas „gydomasis” tirpalas: į 0,5 l vandens pilamas 1 šaukštas vario sulfato arba vario oksichlorido, 3 šaukštai kreidos arba gesintų kalkių, galima pelenų, gerai išmaišoma.
Teptuku šiuo tirpalu sudrėkinama stiebo dalis – nuo šaknų iki 12 cm stiebo aukščio.
Puvinio pažeistas vietas galima apibarstyti grūstomis medžio anglimis, pelenais, kreida, palikti, kad išdžiūtų. Laistykite tik dirvožemį ir stebėkite, kad dirvožemis neuždengtų pažeistos stiebo dalies. Laistyti agurkus reikia 24-25 °C temperatūros vandeniu rytą iki 11 vai. Žuvę augalai iškasami kartu su dirvožemiu ir sudeginami, o į duobutę įpilama po 1-2 l vario sulfato tirpalo (10 l vandens ir 2 šaukštai vario sulfato).

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top