Parodontozės gydymas liaudiškai

Parodontozė – lėtinė infekcinė dantenų liga, kurią sukelia bloga dantų priežiūra ir netinkama mityba, medžiagų apykaitos ir sukandimo sutrikimai. Kai dantys netinkamai valomi, ant jų kaupiasi maisto likučiai ir apnašos, kurios virsta dantų akmenimis ir sukelia dantenų uždegimą. Jei laiku negydysite, dantenų uždegimas pradeda plisti, dantys pradeda klibėti, o vėliau gali ir iškristi. Parodontoze dažniau serga nusilpę, lėtiniu gastritu, cukralige sergantys asmenys.
Reikėtų susirūpinti, jei apžiūrinėdami ar liesdami dantis liežuviu pamatysite ar pajusite, kad dantys gruoblėti ar juos dengia kietos rusvos apnašos. Taip pat, jei skauda dantenas ar jos pradeda kraujuoti valant dantis, jei dantenos pūliuoja, atsiranda nemalonus burnos kvapas.

Dantenoms stiprinti ir parodontozės išvengti liaudies medicina siūlo:

* Burną skalaukite šiltu ąžuolo žievės ir liepžiedžių nuoviru. Sumaišykite 2 dalis ąžuolo žievės miltelių ir 1 dalį liepžiedžių, šaukštelį mišinio užplikykite stikline verdančio vandens, kaitinkite 3 min, nuovirui atvėsus jį perkoškite.
* Sumaišykite 5 šaukštus smulkiai supjaustytų pušų spyglių (be šakelių), 2 šaukštus sugrūstų erškėčio vaisių ir šaukštą smulkiai supjaustytų svogūno lukštų. Visą mišinį užplikykite 1.5 l vandens, kaitinkite iki užvirimo ir virinkite 5 min. Tai dienos norma. Nuovirą gerti šiltą kaip arbatą.
* Dantenos stiprinamos įtrinant į jas šviežias kraujažolės sultis arba raugintais kopūstais.
*Tą patį padarykite su česnako skiltele. Tęsti gydymą 2 savaites. Prireikus, po 5 dienų gydymo kursą pakartokite.
*Valgykite sšviežias žemuoges arba skalaukite burną ir gerklę citrinų sultimis, praskiestomis vandeniu.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top