Kolorado vabalas

Kolorado vabalas – pavojingiausias kenkėjas. Vabalai ir jų lervos labai rajus, jie gali sunaikinti visą kero žaliąją masę. Vabalai žiemoja dirvoje 50-80 cm gylyje, o pavasarį, kai dirva įšyla, jie išlenda į paviršių.
Apsaugos priemonės. Vabalų ir lervų rinkimas, kiaušinėlių naikinimas. Purškiama tokiu tirpalu; į 10 l vandens dedama 0,5 kg smulkiai supjaustytų pelynų stiebų su lapais, 1 stiklinė pelenų ir 1 šaukštas skysto muilo, užpilama karštu vandeniu, gerai sutrinama, išmaišoma, palaikoma 3-5 vai., iškošiama ir bulvienojai purškiami (galima purkšti ir vabalams dar nepasirodžius).
Tinka ir toks naikinimo būdas: 1 kibirą bulvių lupenų arba supjaustytų bulvių užpilti karbofoso tirpalu (0,5 l vandens ir 1-2 šaukštai karbofoso), pamažu sudrėkinti lupenas (bulves). Prieš sodinimą arba sodinimo metu ši masė išdėstoma trijose-keturiose vietose 25-35 cm gylio duobutėse. Į šias duobutes susirenka alkani peržiemoję vabalai ir nuo apnuodytų bulvių žūva.
Vabalų kiekis sumažėja bulvienojus ryte apdulkinant nusijotais švariais pelenais (antrą kartą apdulkinti po 3-4 dienų) po 1-2 šaukštus į 1 m2.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top