Mieguistumo gydymas liaudiškomis priemonėmis

Turbūt ne vienas iš mūsų žino ir yra susidūręs su mieguistumu, kai esant įtemptam darbo grafikui, neišsimiegame ir jaučiamės mieguisti. Bet tai yra normali organizmo reakcija į miego trūkumą.

 Tačiau šiuo metu gan dažnai pasitaiko žmonių, kurie nors ir užtektinai miega, vis tiek jaučiasi mieguisti.

Kas yra mieguistumas?

Mieguistumas (kitaip hipersomnija) – būklė, kuri pasižymi padidėjusiu mieguistumu dieną, miego priepuoliais ar pailgėjusiu perėjimu į budrumą prabudus.
Jei mieguistumas pasireiškia pakankamai dažnai ar nuolatos, ko pasekoje žmogus jaučiasi silpnas, negali dirbti, nepakanka energijos, tai gali būti signalas pasitikrinti savo sveikatą.
Be to, kad mieguistumą sukelti gali miego stoka, bet taip pat, tai gali būti dėl mažakraujystės, virusinių ligų, cukraligės, apsinuodijimo ar depresijos.

Visų pirma norint sumažinti ar išvengti mieguistumo ar silpnumo jausmo, organizmas turi gauti pakankamą vitaminų kiekį.
* Labai svarbu organizmą aprūpinti B grupės vitaminais. Jų gausu duonos produktuose, grikiuose.
* Žmogui labai reikalingas vitaminas C. Jis stiprina imuninę sistemą. Šio vitamino gausu erškėtuogėse, spanguolėse, obuoliuose, kopūstuose, citrusiniuose vaisiuose.
* Organizmas tai pat turi  gauti ir vitaminų A, E, seleno, magnio, kalcio, kalio.

Mieguistumo ir silpnumo gydymas ir profilaktika liaudies medicina

* Sumaišykite po lygiai gudobelių, ramunėlių žiedų ir jonažolių žolės. Šaukšelį žaliavos užpilkite stikline verdančio vandens. Išgerkite per dieną. 1 – 2 šaukštelius jonažolių užpilkite puodeliu vandens. Vartokite reguliariai, po 1 – 2 puodelius ryte ir vakare.
* Rekomenduotina valgyti tiktai juodą, geriausia – stambiai maltų grūdų su sėlenomis duoną.

Gėrimas prieš nuovargį ir apatiją

* Šaukštą susmulkintų džiovintų sidabražolės šaknų, valerijono ir guodobelės žiedų užpilkite 2 stiklinėmis (400 ml) verdančio vandens. Po valandos perkoškite ir gerkite šiltą 3 kartus per dieną, prieš valgį.
* Burokėliuose, morkuose ir obuoliuose gausu visų žmogui reikalingų mineralinių medžiagų ir vitaminų. Jie aktyvina kūno darbą ir intelektą. 3 nuluptus burokėlius, 2 morkas ir obuolį sutarkuokite. Išspauskite sultis. Suaugusiems žmonėms rekomenduotina gerti 10 dienų iš eilės po stiklinę šio gėrimo, vaikams nuo 4 metų – kas antrą dieną po pusę stiklinės.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top