Nuplikimas. Plauku slinkimas

Teigiama, jog apie 30 proc, vyrų yra linkę nuplikti, o pusė jų pradeda plikti, sulaukę 27 – 30 metų.

Kaip apsisaugoti nuo nuplikimo ir kaip sustabyti spartų plaukų slinkimą?

1. Atsisakykite kepurių. Jas nešiokite tik šaltomis ir vėjuotomis dienomis. Geriausias galvos apdangalas šiomis dienomis – lengva megzta kepurėlė.
Įpraskite įeidami į bet kokią uždarą patalpą (autobusą, parduotuvę) kepurę tuoj pat nusiimti.
Palaipsniui grūdinkite galvos odą, jos neslėpkite nuo lietaus ar sniego, saulės šviesos ir vėjo, jei vėjas nėra pernelyg geliantis. Galvos kraujagyslių būsena priklauso nuo bendros organizmo būsenos: jei šaltomis žiemomis intensyviai judėsite, nesušalsite nei Jūs, nesušals ir Jūsų neuždengta galvos oda. Ir visgi pernelyg peršaldyti galvos nereikia.
2. Mažiau vartokite muilo ir šampūno, nes muilo šarmas sausina galvos odą. Galvą geriausiai plauti lietaus ar švariu upių vandeniu, blogiau – vandetiekio vandeniu. Plaukams ir galvos odai naudingas kontrastinio vandens dušas ir masažas.
3. Plaukų būklė taip pat priklauso nuo maisto, kurį suvalgome. Plaukams naudingi: kiaušiniai, sūris, riešutai, žuvis, kviečių grūdai, sojos pupelės ir kt. Plaukams žalingi dideli kiekiai cukraus ir krakmolo.

Jei jau atsitiko taip, jog pastebejote spartų plaukų slinkimą, jį galite stabdyti, plaudami balinio ajero nuoviru.

Balinio ajero nuovirui pagaminti jums reikės:
15 g susmulkintų balinio ajero šaknų užpilkite 500 ml vandens ir ant silpnos ugnies virinkite 15minučių. Atvėsinta nuovira, galesite naudoti plaukų slinkimui stabdyti.

-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: