Pasiruošimas sėjai

Yra žinoma, kad sėti augalų sėklas į šaltą dirvą – beprasmiška, nes šaltoje dirvoje augalų sėklos tik subrinks, tačiau nesudygs, o po kelių dienų gali net ir supūti. Todėl, jei augalus pasėjote į šaltą dirvą, juos gali tekti sėti iš naujo.
Daržovių sėklas patariama sėti aukštesnėse vietose, kuriose pirmiausiai nutirpsta sniegas.
Apšildyti dirvą galima keliais būdais. Pavyzdžiui, nuo lysvių nukaskite sniegą, o jei daržo plotas gana didelis, sniegą pabarstykite medžio pelenais, nes jais pabarstytas sniegas greičiau ištirpsta. Kai nutirps sniegas, lysves galite uždenngti jau panaudota polietileno plėvele ir taip greičiau įšildyti dirvą.
Daržovių sėklos greičiau sudygs, jei jas išmirkysite arba sudaiginsite. Atminkite, kad sausos augalų sėklos sudygsta 3-4 dienomis vėliau.
Žymiai greičiau sudygsta pamirkytos, o ne sausos krapų, petražolių, morkų ir svogūnų sėklos. Šių daržovių sėklas suberkite ant drėgno popieriaus lapo ar medžiagos ir 1-2 dienas palaikykite šiltoje vietoje. Prieš sėdami pamirkytas augalų sėklas, jas pradžiovinkite, kad jos būtų birios. Pasėję augalų sėklas, lysves uždenkite polietileno plėvele. Kai tik sėklos sudygs, polietileno plėvelę tuoj pat nuimkite, nes jaunus daigus gali nudeginti kaitrūs saulės spinduliai.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: