PIRMIEJI SĖJOS DARBAI

Specialistai pirmiausia pataria paruošti dirvą sėjai. Sėti augalų sėklas į šaltą dirvą neverta, nes šaltoje dirvoje augalų sėklos tik subrinks, tačiau nesudygs, o po kelių dienų gali net ir supūti. Todėl, jei augalus pasėjote į šaltą dirvą, juos
gali tekti sėti iš naujo.
• Daržove sėklas patariama sėti aukštesnėse vietose, kuriose pirmiausiai nutirpsta sniegas.
• Apšildyti dirvą galima keliais būdais. Pavyzdžiui, nuo lysvių nukaskite sniegą, o jei daržo plotas gana didelis, sniegą pabarstykite medžio pelenais, nes jais pabarstytas sniegas greičiau ištirpsta.
• Kai nutirps sniegas, lysves galite uždengti jau panaudota polietileno plėvele ir taip greičiau įšildyti dirvą.
• Žymiai greičiau sudygsta pamirkytos, o ne sausos krapų, petražolių, morkų ir svogūnų sėklos. Šių daržovių sėkras suberkite ant drėgno popieriaus lapo ar medžiagos ir 1-2 dienas palaikykite šiltoje vietoje. Prieš sėdami pamirkytas augalų sėklas, jas pradžiovinkite, kad būtų birios.
• Patariame prieš sėją dezinfekuoti sėklas, jas pamirkykite kalio permanganato tirpale; 0,5 litro vandens ištirpinkite 1 g kalio permanganato. Šiame tirpale sėklas pamirkykite 20 min., o vėliau perplaukite vandens srove. Dezinfekuotos sekios užaugins stiprius ir sveikus daigus, vėliau augalai rečiau sirgs ir užaugins gausesnį derlių.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: