DEKORATYVUSIS AUGALŲ MULČIAVIMAS

Dirvos mulčiavimas – seniai žinomas agrotechnikos būdas. Sodininkai augalams mulčiuoti dažnai naudoja smulkintą žolę, pjuvenas, nukritusius medžių lapus. Tačiau žinomas ir kitoks būdas – dekoratyvusis mulčiavimas. Be
gerųjų mulčio savybių, jis atlieka ir estetines funkcijas.
Natūralus pušų ar maumedžių žievės arba spalvotas, specialiai paruoštas medžio drožlių mulčio paklotas puikiai papuoš gėlyną, ar želdinių grupę.
Mulčiuokite tik gerai įšilusią, išravėtą, supurenta ir palaistytą dirvą.
Pasirinkite taisyklingus mulčiuojamo ploto kontūrus, jei tai – pavienis rnedis, aplink jo kamieną parinkite reikiamo skersmens apskritimą. Tinkamiausias- pusės lapuočio augalo lajos dydžio apskritimas. O aplink spygliuočius esančio mulčio plotas gali būti ir lygus ar net didesnis už lają. Jei norite apimti didesnę augalų grupę, pažymėkite jų lajų kontūrus ant žemės paviršiaus. Svarbu, kad mulčio linijos forma atkartotų augančius augalus ir kompoziciškai derėtų prie aplinkos.
Prieš užberdami mulčią numatytame plote, atsargiai, nepažeisdami augalų šaknų, nukaskite apie 5-10 cm dirvožemio sluoksnį. Paskui paviršių supurenkite, išlyginkite, išrinkite likusias piktžoles, palaistykite, o tada pilkite jums patikusį mulčią. Mulčias beriamas 5.-10 cm storio sluoksniu.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: