APIE DAIGŲ AUGINIMĄ

Agurkai ir pomidorai ypatingai jautrūs šviesos trūkumui. Mažiau jos reikia kopūstinėms ir svogūninėms daržovėms, šakniavaisiams, žalumynams. Tad norint kambaryje daigų užsiauginti anksčiau, juos reikia papildomai apšviesti.
Agurkų, moliūgų daigai auginami 25-30 dienų, pomidorų- 70, ankstyvųjų ir žiedinių kopūstų- 55-60. Persodinti tokio amžiaus, jie lengviau prigWa. Tačiau jei daigams sudaromos geros sąlygos (vieni kitų nestelbia, gauna pakankamai maisto medžiagų) ir jie prieš persodinimą gerai palaistomi, iškeliami su žemių gumulais, prigyja ir didesni. Tai ypač svarbu, jei jų negalime pasodinti numatytu laiku, nes oro sąlygos ilgai yra nepalankios.
Dažniausiai daržovių daigai auginami kambaryje, šildomame šiltnamyje arba šiltlysvėje, tad jei vėliau juos sodinsime atviroje dirvoje ar nešildomame šiltnamyje, reikės glūdinti. Šiltomis dienomis jie išnešami į balkoną ar lauką. Paskutiniąsias 7-10 dienų laistomi saikingai.
Kai daržovėms ar gėlėms išauga 4-6 lapai (neskaičiuojant skilčialapių), galima jas sodinti į pastovią vietą. Sodinti geriausia pavakaryje, apie 5-6 vai. Lysvė, kurioje sodinsite daigus, prieš kelias valandas turi būti gausiai palaistyta.

Neužmirškime, kad daigus sodinti reikia tik į šviežiai paruoštą žemę. Yra dar vienas daigų išsodinimo būdas, jauni daigai, išleidę 2-3 lapus (neskaičiuojant skilčialapių), sodinami į žemių pripiltą medinę dėžutę, maždaug per 4-6 cm.
Dėžutė pastatoma šiltoje vietoje, pvz. šiltnamyje ar ant palangės. Toks būdas vadinamas pikavimu. Išpikuoti daigai, kai išleidžia 4-6 lapus, gali būti persodinti į lysvę.
Pasodinus daigus į lysvę, rūpesčiai dar nesibaigia. Kuo sunkesnė žemė, juo daugiau joje yra molio, tuo veikiau susidaro pluta. Be to, ypač tuoj po lietaus, priželia daugybe piktžolių. Todėl vėl reikia imtis darbo. Nuo lietaus sulimpa žemės paviršinis sluoksnis, o kaitinant saulei ir pučiant vėjui, susidaro tvirta pluta, ši pluta nepraleidžia saulės spindulių, šilumos ir oro, todcl k augalai. Taigi kauptuku privalote sutrupinti šią plutą.
Kitas darbas- tai ravėjimas. Kuo geresnė žemė, tuo vešliau joje tarpsta piktžolės. Vienokiu ar kitokiu būdu daugybė piktžolių sėklų patenka į kompostą, o su juo ir į daržą, gėlyną, šiltnamį. Naikinant piktžoles, būtina žinoti: naikinti tuo laiku, kai jos dar mažos. Ravėti įeikia periodiškai, tam tikrais laikotarpiais, pvz. kas dvi savaites.
Reikėtų įsidėmėti, kad sužėlus piktžolėms, kultūriniai augalai gali duoti menką derlių.

-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: