LAIKYMO PRAILGINIMAS

Daržovės ilgiau laikosi, kai apkasamos sniegu. Žiemos pabaigoje kaupai ar tranšėjos užpilami 50-70 cm sniego sluoksniu. Sniegas gerai suspaudžiamas, ant viršaus užpilamas 50-70 cm pjuvenų, durpių ar kraiko sluoksnis.
Sniego kaupui parenkama aukštesnė vieta, kur nesilaiko vanduo, o iš pietų pusės nekaitina saulė. Aikštelėje suspaudžiamas 25-50 cm storio sniego sluoksnis. Daržovės dedamos j viršų smailėjančiu kaupu ir vis perpilamos 10
cm sniego sluoksniu: morkos ir burokėliai – kas 3-4 eilės, kopūstų- kiekviena eilė. Kaupo viršus užpilamas iki 75 cm storio sniego sluoksniu ir suplūkiamas. Sniego kaupas uždengiamas polietileno plėvele ir užberiamas 30-50 cm pjuvenų ar durpių sluoksniu. Kaupai daromi 1,0-2,0 m pločio, 1,0-1,25 m aukščio ir 3-4 m ilgio. | tokius kaupus daržovės pernešamos iš saugyklų žiemos pabaigoje, kai oro temperatūra yra -2-0 °C.
Sniego kaupuose daržoves galima laikyti su dėžėmis. Svogūnai ir kitos daržovės sudedami j dėžes. Dėžės sustatomos ant suplūkto sniego sluoksnio. Tarpai tarp dėžių užpildomi sniegu,- kuris gerai suspaudžiamas. Dėžės apdengiamos 0,5-1,0 m storio sniego sluoksniu, ant viršaus uždedama polietileno plėvelė ir užpilama 50-75 cm durpių, pjuvenų. Sniego kaupus reikia įrengti greitai – per vieną dieną.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: