Gėlininko darbai kovo mėnesį 2

Norint paankstinti kardelių žydėjimą, nuo kovo vidurio gumbasvogūnius reikia laikyti šiltoje vietoje. Tam tikslui atrenkam, tik sveiki, dideli gumbasvogūniai. Į plokščią dėžę dedamas 3-4 cm storio durpių sluoksnis, gumbasvogūniai tvirtai įspaudžiami j drėgnas durpes. Iki vegetacijos
pradžios dėžės laikomos tamsoje 15 C temperatūroje. Gumbasvogūniai į lysves sodinami ne anksčiau kaip gegužes viduryje apsaugotoje, šiltoje vietoje.
Sausai rūsyje per žiemą laikomus begonijų gumbus, kuriuos žadate sodinti į lysves ir balkonų dėžes, sudėkite kovo paskutinėmis dienomis į dėžes su durpėmis.
Dėže turi būti maždaug 6 cm aukščio. Į ją dedamas 5 cm drėgnų durpių sluoksnis ir įspaudžiami gumbai. Pradėjus gumbams dygti, dėžė laikoma šviesioje vietoje 16-20 C temperatūroje, kol susiformuos pirmieji lapeliai.
Liejama saikingai.
Sausio mėnesį kompostu padengtą gazoną, prieš grėbstydami, kovo viduryje patręškite mineralinėmis trąšomis. Jei fosforo ir kalio trąšas jau bėrėte, dabar treškite grynomis azoto trąšomis. Geriausiai tinka natrio salietra kalcio amonio salietra ir amonio sulfatas.
Sniegui nutirpus ir pradžiūvus žemei, lengvu voleliu suvoluokime gazonus. Išplikusias vietas reikia atsėti. Vandens išgraužtas, įvairias įdubas išlyginkime pripylę gero komposto ir užsekime iš naujo. Gazonai užsamanoja ne tiktai rūgščioje, bet ir nusialinusioje dirvoje. Todėl dabar ant jo reikia lygiu sluoksniu paskleisti komposto, į kurį pridėta kaulamilčių, pelenų ar mineralinių trąšų.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: