Gėlininko darbai kovo mėnesį

Kovo mėnesį, kai tik įšyla dirva, nuo daugiamečių gėlių nuimama dengiamoji medžiaga, ją palikite netoliese, kad galėtumėte vėl pridengti augalus, jei
atšaltų oras.
Paskutinę kovo dekadą nukasami nuo krūminių rožių žemių kaupai, saugantys augalą nuo šalčių. Nuimtas eglišakes padėkite netoliese, kad galėtumėte panaudoti atšalus orams.
Dirva rožėms sodinti ruošiama jau kovo mėnesį, ji sukasama per dvi kastuvo plokštes. Kadangi vienoje vietoje rožės auga daug metų, kasant į dirvą įmaišoma perpuvusio mėšlo ar durpių. Tinka ir rupi komposto žemė. Daug humuso turinčios medžiagos įmaišomos į dirvą ne giliau kaip per vieną kastuvo plokštę.
Kovo mėnuo tinkamiausias laikas genėti senus mahonijų krūmus, kad augtų gražios formos. Trumpinama taip, kad visos šakutės būtų 20 cm ilgio. Taip patrumpintas krūmas pirmaisiais metais nekraus žiedų ir vaisių.
Dar ne laikas nuo augalų nuimti mulčią ar kitas dangas, tačiau jas reikia pajudinti, kad pradžiūtų ir geriau praleistų orą. Mulčias dabar labai reikalingas, nes palaiko pastovesnę dirvos temperatūrą. Pažiūrėkime,
ar šalčiai neiškilnojo augalų. Taip atsitikus, aplink juos apspauskime žemę ir prispauskime akmenėliais.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top