DARŽO ŽIRNIAI

Daržo žirnis – labai senas kultūrinis augalas. Jų sėklos yra gelsvos, žalios atba baltos spalvos, o žiedai balti. Pagal virkščias jie skirstomi į aukštaūgius ir krūminius. Pirmieji duoda didesnį derlių, tačiau jiems reikalingos atramos. Ir vieni, ir kiti žirniai skirstomi dar pagal sėklų išvaizdą. Viienų sėklos yra lygios, kitų raukšlėtos. Pastarieji yra skanesni ir saldesni, todėl jie vadinami cukriniais. Cukriniai žirniai reikalauja geresnės žemės, negu dirviniai.
Cukrinių žirnių sėklas galima laikyti 3-4 metus, o jos sudygsta per 8 dienas. Žirnių daigai gali pakęsti trumpalaikes 4-6 laipsnių šalnas. Geriausiai žirniai auga 16 laipsnių šilumoje, o aukštesnėje nei 20 laipsnių šilumoje jie nustoja augti. Geriausia yra 4—erių metų žirnių sėkla.
Žirniai yra reiklūs drėgmei bei šviesai, nes jie yra ilgos dienos augalai. Pirmą kartą žirnius patariama palieti, kai jie užaugina 7-8 lapelius. Ypač svarbu žirnius lieti, kai jie brandina sėklas.
Patariame užsiauginti derlingos ir labai ankstyvos veislės „Premium” žirnių. Jie neaukšti ir derėti pradeda praėjus 58-60 dienų nuo sėjos. Taip pat geri „Markana” veislės žirniai. Jie atsparūs ligoms ir neaukšti. Jiems nereikia atramų, nes jie turi mažai lapų, o susikabina ūsais.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top