Mišiniai daigams auginti

Iš paruoštos šiltnamiams velėninės žemės Ir komposto bei durpių galima ruošti mišinį daigams auginti. Mišiniui paruošti imkite iki pusės kiekio durpių, apie ketvirtadalį ar daugiau arklių arba karvių mėšlo ir mažiau negu ketvirtadalį velėninės žemės. zemeNesant durpių, galima imti trąšią vidutinio priemolio daržo žemę. Velėninė žemė ruošiama iš 2/3-3/4 velėnų ir 1/3-1/4 mėšlo. Galima pridėti srutų ir mineralinių kalio bei fosforo trąšų. Tokia žemė nuolat perkasama kaip kompostas. Paruošiama ji per 1-2 metus. Mėnesio pradžioje reikia išimti mėšlą iš inspektų, o ant dugno, kad žemė giliai neįšaltų, užpilti sausų durpių. Šiltnamiuose ir darže labai vertinga lapinė žemė, kuri paruošiama iš medžių lapų, perkasamų 2-3 kartus per metus. Žemių mišinių sudėtis priklauso nuo to, kokius daigus auginsite ir nuo turimo
žemių asortimento bei kiekio. Šiltadaržiuose vietoje žemių mišinių naudojami šiaudai ir aukštapelkių durpės, kurios tręšiamos maitinamaisiais tirpalais, nuolatos palaikoma reikiama drėgmė. Paruošta žemė sukraunama netoli šiltadaržių, uždengiama 20-30 cm termoizoliaciniu sluoksniu.
Panašaus storio termoizoliacinis durpių, mėšlo, pjuvenų ar kitų medžiagų sluoksnis, prasidėjus pastoviems (-5 °C) šalčiams, dedamas ant daržovių ir bulvių kaupų.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top