Agurkų auginimas šiltlysvė

Ankstyvą agurkų derlių galima išauginti ir lauke, atitinkamai paruoštoje lysvėje. Lysvė daroma aukšta, apsaugota nuo vėjo, gerai apšviestoje vietoje. Ją galima padaryti iš augalų lapų arba iš mėšlo su šiaudais. Surenkami lapai, nupjauta žolė, mažos šakelės, spygliai, pjuvenos, smulkios skiedrelės, susmulkinti šiaudai, viskas gerai sumaišoma ir daroma nežemesnė kaip 50 cm aukščio, 80-90 cm pločio lysvė. Visas mišinys sudedamas ir gerai suspaudžiamas. Po to palaistomą paruoštu skiediniu: 10-čiai l 80 °C temperatūros vandens -1 kg srutų,
2 šaukštai nitrofoskos ir 1 šaukštelis vario sulfato. Į lm2 sunaudojama 5-61 skiedinio. Palaisčius lysvę, į lm2 išberiama 1 stiklinė pelenų, stiklinė dolomitmilčių arba kreidos.
Išilgai lysvės padaroma 15 cm gylio ir 40-45 cm pločio vagelė, į ją suberiamas dirvožemis, po to visa lysvė užberiama 7-10 cm žemių sluoksniu. Dirvožemio mišinys susideda iš 5 dalių durpių, 3 dalių perpuvusio mėšlo ir 2 dalių senų pjuvenų. Galima dėti 1 dalį velėninės žemės.
Po to lysvė vėl palaistomą: 10-čiai l 40 °C temperatūros vandens -1 šaukštelis vario sulfato, 1 šaukštas nitrofoskos gerai išmaišoma ir laistoma po 4-5 l/m2.

Lysvė paruošiama gegužės pradžioje, sėklos sėjamos arba daigai sodinami gegužės 10-12 d., galima ir šiek tiek anksčiau, bet būtina nakčiai arba esant vėsiam orui uždengti dvigubu plėvelės sluoksniu. Šiltomis dienomis viena plėvelė nuimama. Birželio mėnesį plėvelę galima pakelti iš pietų arba rytų pusės. Naktį augalai uždengiami plėvele, jeigu temperatūra žemesnė nei 15 °C. Agurkai yra šilumamėgiai augalai ir 15 °C temperatūra jiems per žema. Derėjimo metu agurkai auga tik esant 18-22 °C nakties temperatūrai.
Agurkų sėklos beriamos į 2-2,5 cm gylio vageles po 1-2 sėklas 50-60 cm atstumu.
Išdygus dviems daigams, silpnesnis išraunamas, o kiti, kai paauga, nukreipiami skersai lysvės – tai į kairę, tai į dešinę pusę. Bet geriausia juos pririšti špagatu prie vielų, ištemptų 1,2 m aukštyje virš lysvės.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top