Kalijų priežiūra

Tai ajerinių (Araceae) šeimos gėlė, kuri gerai žinoma gėlininkams. Kilusi iš Pietų Afrikos, dekoratyvi, dideliais žaliais lapais. Požiedis (gėlininkų vadinamas žiedu) baltas.
Žiedai maži, susitelkę į burbuolišką žiedyną, kvepiantys. Žydi sausio-balandžio mėnesį. Žiedai ilgai išsilaiko, tinka sudaryti puokštėms ir vainikams.
Pagrindinė žiemos šiltnamių gėlė. Peržydėjus, pradėjus gelsti lapams, iš šiltnamio be vazono persodinama į dirvą ir paliekama per vasarą.
Rugpjūčio mėnesį kalijos iškasamos iš žemės, kerai dalijami ir sodinami šiltnamyje į vazonus arba dėžes. Taip vėsiai ji laikoma 3-4 savaites, o po to temperatūra keliama iki 15 laipsnių C šilumos.
Kalijos gerai auga ir gausiai žydi prie 10-15 laipsnių C temperatūros. Jos mėgsta šviesą ir gausų laistymą. Trūkstant drėgmės, kalijų žiedai neišsivysto ir menkai žydi.
Prieš persodinant kalijas, žemė paruošiama iš 2 dalių velėninės, 1 dalies lapinės žemės, 0,8 dalies supuvusio galvijų mėšlo ir smėlio. Be to, į vieną kubinį metrą žemių mišinio reikia įmaišyti 2 kg kaulamilčių, 1,5 kg kalio druskos ir 3 kg superfosfato. Žemių mišinys paruošiamas 2-4 savaites prieš persodinimą.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top