Daržovių laikymo sąlygos

Geriausiai daržovės laikosi specialiose saugyklose arba šaldytuvuose. Tačiau smulkieji ūkininkai, daržininkai mėgėjai ar miesto gyventojai jų neturi, o šviežių daržovių nori kuo ilgiau turėti. Dažniausiai daržovės laikomos individualių ar daugiabučių namų rūsiuose. Jei yra galimybių, ypač vėlai vartojamos daržovės sukraunamos į kaupus, tranšėjas, duobes.
Daržovės ir bulvės geriausiai laikosi (gilintuose rūsiuose, nes juose vienodesnė temperatūra. Net ir labai dažna oro temperatūros kaita lauke ar stiprūs vėjai mažai keičia įgilintų patalpų orą. Labiausiai lauko orų įtaka jaučiama antžeminiuose rūsiuose, jie greitai atšąla nuo šalčio ir lengvai įkaista nuo pavasario saulės, todėl juose temperatūros kaita ypač didelė.
Kaupai – laikinos saugyklos daržovėms laikyti. Juose temperatūra ir drėgmė vienodesnė negu sandėliuose su natūraliąja ventiliacija, tačiau daržoves apžiūrėti, patikrinti, netgi išimti ne visada įmanoma dėl meteorologinių sąlygų. Todėl šio tipo saugyklose dažniausiai laikomos sėklinės bulvės arba daržovių pasodai. Kaupai įrengiami žemės paviršiuje arba įgilinami, tai kaupai-tranšėjos, kaupai-duobės. Burokėliai ir bulves dažniau laikomi kaupuose ar kaupuose-duobėse. Morkos, petražolės, salierai – tranšėjose.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: