Durnaropės

Durnaropės yra dekoratyvios ir labai nuodingos. Žinoma apie 20 rūšių, paplitusių beveik vien atogrąžose ir paatogrąžiuose. Tai vienmetės ir daugiametės žolės, krūmai.
Paprastoji durnaropė (D. stramonium L) apyretė, bet aptinkama panamėse, dykvietėse, ant pūdinio krūvų. Kartais auginama gėlynuose kaip vienmetė gėlė. Ši rūšis labai plačiai paplitusi nuo Pietų Skandinavijos, Vakarų Europos
iki Korėjos ir Japonijos, užvesta j Šiaurės Ameriką.
Amerikinė durnaropė (D. meteloides L.) žydi baltais žiedais su švelnesniu ar ryškesniu violetiniu atspalviu. Azijoje paplitusi D. metei. Ji kilusi iš Pietų Kinijos ir sulaukėjusi auga daugelyje šalių, kur klimatas švelnus. Yra veislių baltais, geltonais, rausvais ir žydrais žiedais.
Durnaropės dauginamos sėklomis. Jas sėkite sausiokovo mėnesiais šiltnamiuose. Daigus auginkite atskiruose indeliuose, nes nelabai mėgsta persodinimą. Birželį-liepą perkelkite į dirvą arba didelius vazonus. Visos durnaropės išaugina stambius žiedus. Kerai būna 60-120 cm aukščio.
Kadangi žiedai sunkūs, kiekvieną augalą būtina pririšti prie nedidelio kuolelio. Durnaropės auginamos kaip vienmečiai augalai, tačiau ir jas įmanoma, panašiai kaip brugmansijas, išlaikyti per žiemą.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: