Pirmosios kopūstų gūžės

Ankstyvuosius kopūstus sėkite nuo vasario pabaigos iki kovo vidurio. Priklausomai kur juos sodinsite: į šiltnamį, po priedangomis ar tiesiog lauke. Daigai užaugs per 45-55 dienas.
Jeigu auginsite nedaug daigų, imkite daržo žemę (tik iš ten, kur pernai neaugo kopūstai ar ridikai) ir lygiomis dalimis sumaišykite su durpėmis, kompostu ir smėliu. Jeigu durpės rūgščios, tai į kibirą mišinio įpilkite stiklinę kreidos ar 2 stiklines medžio pelenų. Dar galite pridėti 40-60 g daigams skirtų trąšų. Viską gerai išmaišykite ir palaistykite. Į plastmasinius vazonėlius sėkite po 2 sėklas 1 cm gyliu.
Kad sėklos greičiau ir vienodžiau sudygtų, pridenkite plėvele ir laikykite 20 °C šilumoje. Joms sudygus, tuojau pat atidenkite ir auginkite vėsesnėje patalpoje (6-8 °C).
Susiformavus pirmam tikrajam lapeliui, gali būti 12-16 °C šilumos. Daigus laistykite saulėtomis dienomis retai, bet gausiai.
Prieš sodinimą ankstyvųjų kopūstų daigus 2 savaites grūdinkite. Rečiau laistykite, daugiau vėdinkite, išneškite į vėsesnę patalpą ar balkoną.
Labai ankstyvam derliui gauti daigus į lauką sodinkite balandžio pradžioje ar viduryje ir būtinai po dangomis. Jei kopūstus auginsite po dangomis, uždenkite tik pasodintus. Polietileno priedangos derlių paankstina 2 sav., o
agroplėvelė-7-10 d.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: