Leea quineensis

Leea quineensis

Šis gražus augalas atkeliavo į Angliją 1880 metais ir gavo žinomo škotų sodininko Džeimso Ly (James Lee) vardą. Ilgą laiką jis buvo pamirštas ir tik dabar vėl pasirodė gėlių parduotuvėse. Tai vienintelė šeimos gentis. Iš 70 rūšių, augančių kaip maži krūmai Pietų Azijos atogrąžų miškuose, labiausiai paplitusi Leea quineertsis ir jos raudonlapė veislė ‘Burgundy’. Kartais augalas pražysta skėtiškais žiedais, kurie šiek tiek panašūs į vynmedžio — ši šeima iš tiesų artima vynmedinių šeimai.

Šeima: Leeaceae.

Tėvynė: Pietų Azija.

Geriausiai auga: Šviesioje, bet ne saulėtoje, ištisus metus šiltoje (per 20°C, žiemą jokiu būdu ne vėsesnėje kaip 16° C) patalpoje. Mėgsta labai drėgną orą, todėl smagiausiai jaučiasi uždarame gėlių lange.

Laistymas, tręšimas: Lieti saikingai, vengti vandens pertekliaus, bet žemės neperdžiovinti, nes priešingu atveju pradeda ūmai kristi lapai. Nuo kovo iki nigpjūčio kas 14 dienų po tniputį patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Kuo dažniau purkšti, pavasarį persodinti į T, TKS 2 arba gėlių žemę, primaišius putplasčio dribsnių arba smėlio.

Dauginimas: Sėklomis, viršūnių auginiais arba stiebo dalimis šildomoje dauginimo lysvėje. Pavyksta sunkiai.

Kenkėįai, ligos: Jei oras per sausas, puola amarai ir voratinklinės erkės.

Patarimas: Panašūs į cukrų kristalėliai ant stiebo ir lapų nėra ligos požymis, o būdingas rūšies bniožas, reiškiantis, kad augalas jaučiasi gerai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top