Difenbachija

Difenbachija (Dieffenbachia)

Difenbachija — bene mėgstamiausias selekcininkų augalas. Labiausiai paplitusios veislės: Dieffenbachia amoena ‘Tropic Snow’ (“Atogrąžų sniegas’) — dideliais (60 cm ilgio) gelsvai baltais lapais, Dieffenbachia bowmannii
‘Camilla’ (“Kamilė”) — 75 cm ilgio šviesiai žaliai išmargintais lapais, mažaūgės Dieffenbachia maculata veislės – baltmargiais lapais. Ypač išsiskiria iš kitų veislės, kurių lapai balti su žaliais kraštais.

Dieffenbachia

Gėlė dar yra žinoma Uošvienės vardu. Gal ne todėl, kad visose augalo dalyse yra daug mikroskopinio dydžio kalcio oksalato kristalų ir jos yra nuodingos. Jei naminis gyvūnas, vaikas ar suaugęs žmogus, netyčia ar tyčia pakramtys difenbachijos lapelį gali paskaudėti. Kartais gali ištinti taip smarkiai, kad “eksperimento” dalyvis negali kalbėti, štai iš kur kilęs bendrinis augalo pavadinimas angl. “Dumb Cane” – buka, kvaila nendrė.

Tad venkite artimesnio sąlyčio su augalu ir jei tai įvyko, nusiplaukite rankas, kad netyčia neparagautumėte ar nepatrintumėte savo akis.

Šeima: Araceae, aroniniai.

Tėvynė: Vidurio ir Pietų Amerikos atogrąžos.

Geriausiai auga: Šviesioje, pusiau ūksmingoje vietoje, nepakenčia tiesioginių saulės spindulių. Per tamsioje patalpoje margi lapai pasidaro žali. Visus metus mėgsta šilumą — ne mažiau kaip 8°C. Vengti skersvėjų ir
temperatūros svyravimų!

Laistymas, tręšimas: Visus metus lieti gausiai, minkštu kambario temperatūros vandeniu, žiemą — kiek mažiau. Vasarą kas savaitę po truputį patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Drėkinti patalpos orą arba dažnai purkšti. Kas 2 metai pavasarį persodinti į T, TKS 2 arba gėlių žemę su putpkisčio dribsniais. Pasenęs belapis augalas nupjaunamas (jis vėl sužaliuos).

Dauginimas: Viršūnių arba stiebo dalių auginiais šildomoje dauginimo lysvėje (25°C). Stiebo gabaliukai akute į viršų lygiagrečiai dedami ant dirvos paviršiaus.

Kenkėjai, ligos: Voratinklinės erkės, tripsai ir amarai dėl per sauso oro, šaknų puvinys dėl drėgmės pertekliaus, grybinės ligos dėl netinkamos laikymo vietos.

Atsargiai: Visos augalo dalys nuodingos, dirgina odą ir gleivinę.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top