Dizigoteka

Dizigoteka (Dyzygotheca)

Savaime auga kaip visžaliai krūmai arba maži medžiai. Dizygotheca elegantissima — kaip sako ir jos botaninis rūšies pavadinimas — itin puošnus augalas. Paprastai jis turi tik vieną stiebą ir gali užaugti beveik iki 2 m aukščio. 7-11 siaurų ilgų pavienių lapelių prisegti kaip rankos pirštai prie plono stiebo. Jauni jie būna rausvi ir itin ploni, vėliau — tamsiai žali ir šiek tiek platesni. Palyginti jauna veislė — Dizygotheca veitchii ‘Caslor’.

Šeima: Araliaceae, oraliniai.

Tėvynė: Ramiojo vandenyno salos.

Geriausiai auga: Šviešioje, bet ne saulėtoje vietoje, visus metus pastovioje žemės ir oro temperatūroje (per 20°C).
Labiausiai tiktų drėgnas ir šiltas gėlių langas. Vengti skersvėjų, nes pradės kristi lapai!

Laistymas, tręšimas: Laistyti minkštu kambario temperatūros vandeniu. Ir drėgmės perteklius, ir perdžiūvimas mirtinai pražūtingi. Žiemą drėgmės reikia kiek mažiau. Nuo kovo iki rugpjūčio kas 14 dienų tręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Kuo dažniau purkšti! Jaunus augalus kas 2 metus persodinti į T, TKS 2 arba gėlių žemę, senesnius — rečiau. Per sparčiai augančius galima nugenėti, tačiau dizigoteka to nemėgsta.

Dauginimas: Itin šviežiomis sėklomis arba viršūnių augintais. Dauginama sunkiai.

Kenkėjai, ligos: Per sausoje ir tamsioje vietoje puola voratinklinės erkės ir skydamariai, per drėgnoje ir vėsioje pradeda kristi lapai, sausame ore arba kai perdžiūsta gniužulas — ruduoja lapų viršūnės.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top