Fikas

Fikas (Ficus)

Labiausiai mėgstama šiuo metu fikų rūšis — smulkialapis Ficus benjamina. Kaip ir seniai pažįstamas stambialapis fikas (Ficus elaslica), jis užauga iki pat lubų. Būna įvairiausių žalialapių bei margalapių jo veislių:
• Ficus lyrata. Lapai lyros pavidalo, banguoti, kartais išauga iki alto dydžio. Tinka didelėms aukštoms patalpoms.
• Ficus retusa. Lapai panašus į Ficus benjamina. Tinka auginti kaip bonsą.
• Ficus deltoidea — žemaūgis, auga lėtai. Taip pat auga kaip bonsas.
• Šliaužiojaiitysis fikas Ficus pumila ir baltmargis Ficus sagittata ‘Variegata’ gražiai atrodo pakabinamuose gėliapuodžiuose.
• Ficus buxifolia — greitai augantis krūmas su beveik trimkampiais, panašiais į bukmedžio lapais ir vario raudonumo stiebais.
• Šilumamėgis Ficus aspera ‘Parcelli’- mažas krūmelis iš Polinezijos, plačiai į šonus atsikišusiomis šakomis ir trumpakočiais, dideliais, baltai margais, šiurkščiais lapais.
• Ficus benghalensis — užauga didelis, dailiais odiškais lapais,
• Ficus rubiginosa — rudai raudonais lapais, mėgsta vėsą. Savo tėvynėje Australijoje auga kaip 4 m aukščio išsišakojęs krūmas. Nulinkusios iki žemės šukos išleidžia šaknis, paskui naujas atžalas ir greitai užima didelius
žemės plotus. Labiausiai paplitusi veislė — ‘Variegata’ (“Margutė’). Ficus rubiginosa auga lėtai, mėgsta žiemoti šviesioje ir vėsioje vietoje.

Šeima: Moraceae, šitkmediniai.

Tėvynė: Atogrąžos ir vidutinės atogrąžos.

Geriausiai auga: Labai šviesioje, bet ne saulėtoje, visus metus šiltoje (kambario temperatūros ar kiek vėsesnėje) patalpoje,

Svarbu: šilta žemė ir drėgnas oras.

Laistymas, tręšimas: Pavasarį ir vasarą lieti saikingai, rudenį ir žiemą — dar mažiau. Padėkle jokiu nes pradeda kristi lapai! Vasarą tręšti kas 14 dienų.

Kiti priežiūros ypatumai: Dažnai purkšti, prireikus pavasarį persodinti į T, TKS 2 arba gėlių žemę, Genėjimas ir karpymas kai kurias rūšis skatina šakotis.

Dauginimas: Stiebo arba lapų auginiais šildomoje dauginimo dėžėje (25 — 30° C) arba drėgnose samanose.

Kenkėjai, ligos: Per sausame ore puola skydamariai, voratinklinės erkės, tripsai. Jei patalpa per vėsi, o dirva — permirkusi, ima kristi lapai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top