Zebrina

Zebrina (Zebrina)

Tai artima tradeskantės giminaitė. Visos trys žinomos rūšys auginamos kambaryje. Zebrina pendula, kaip teigia jos botaninis pavadinimas (lotyniškai pendula. = nusvirusi) — puikus svyrantis augalas, itin gražiai atrodantis kabančiuose gėliapuodžiuose. Kadangi auga ir keroja labai greitai, dažnai naudojama apželdinti gėlių vitrinų arba žiemos sodų lysves. Bene populiariausia yra dryžuota veislė ‘ Quadricolor’ (‘Keturspalvė’). Zebrina purpusii ne tokia trapi ir neturi dryžių. Rečiau pasitaikanti yra Zebrina flocculosa rūšis. Jos lapai minkšti, balkšvi, apaugę pūkučiais.

Šeima: Commelinaceae, komelininiai.

Tėvynė: Vidurio Amerika.

Geriausiai auga: Šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje. Tamsiose patalpose gražios spalvos nublunka. Mėgsta visus metus būti šiltai, ne vėsiau kaip 12°C, nebijo sauso oro.

Laistymas, tręšimas: Lieti saikingai, kovo — rugpjūčio mėnesiais tręšti kas 14 dienų. Vandens ir trąšų perteklius blogai veikia lapų spalvą.

Kiti priežiūros ypatumai: Pavasari persodinti į T, TKS 2 arba gėlių žemę, bet daug geriau kasmet pasodinti jaunus augalus.

Dauginimas: Ūgliais, kurie ir vandenyje lengvai išleidžia šaknis,

Kenkėjai, ligos: Retai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top