Ūsuotoji uolaskėlė

Ūsuotoji uolaskėlė (Saxifraga stolonifera)

Šis daugiametis augalas leidžia ilgus, laibus, svyrančius ūglius, todėl gražiausiai atrodo pakabintas. Grynos rūšies pusiau apvalūs inkstiški lapai yra plaukuoti, viršutinė jų pusė tamsiai žalia su pilkšvais dryžiais, o apatinė — violetinės spalvos. Veislė ‘Tricolor’ (“Trispalvė’) — žaliai, baltai ir rausvai margais lapais. Stiebai auga iš skrotelės. Apie 60 cm ilgio siūlo plonumo palaipų galuose formuojasi ataugos — maži nauji augalėliai. Vasarą pasirodo žiedynai su mažais žvaigždiškais žiedais.
Šeima: Saxifragaceae, uolaskėliniai.

Tėvynė: Kinija, Japonija.

Geriausiai auga: Šviesioje, pusiau ūksmingoje, gerai vėdinamoje, vėsioje, žiemą mažai šildomoje patalpoje. Margoji rūšis ‘Tricolor’ turi būti laikoma šviesioje ir šiltoje patalpoje (ne vėsiau kaip 15°C).

Laistymas, tręšimas: Laistyti saikingai, žiemą — dar mažiau, kovo — rugpjūčio mėnesiais tręšti kas savaitę.

Kiti priežiūros ypatumai: Prireikus vasarą persodinti į gėlių žemę.

Dauginimas: Ataugomis, kurios dažnai jau turi šaknis. Į vieną gėliapuodį patartina sodinti kelias, kad išaugtų vešlus krūmelis.

Kenkėjai, ligos: Per šiltai laikant puola amarai, nuo drėgmės pertekliaus pūva šaknys.

Patarimas: Jei gėliapuodis pastatytas ar pakabintas aukštai, ūsuotosios uolasėklės palaipos dailiai svyra, jei stovi aut žemės (pavyzdžiui, žiemos sode), jos driekiasi pažemiui.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top