Irezinė

Irezinė (Iresine)

Ar norėtumėt turėti ant savo palangės ryškiai raudonų lapų kupstą? Tuomet jums labiausiai tiks irezinė. Jos lapai atrodo lyg pamirkyti burokų sultyse. Iš 70 šio augalo rūšių tik dvi auginamos pas mus kaip vienamečiai kambariniai ir sodo augalai: Iresine herbstii — apskritais lapais bei Iresine lindenii — smailiais ovališkais lapais. ‘Aureoretiadata’ (‘Auksadryžė’) veislės tik stiebai ir gyslos yra raudoni, o lapai išmarginti auksaspalviais dryžiais. Visos veislės gėliapuodyje užauga ne aukštesnės kaip 30 cm ir per keletą mėnesių virsta tankiu krūmu.

Šeima: Amarantkaceae, bumotiniai.

Tėvynė: Pietų Amerika.

Geriausiai auga: Kuo šviesesnėje patalpoje (lauke galima laikyti ir saulėje). Tamsioje vietoje irezinė pasidaro juodai raudona. Mėgsta šilumą, gryną orą, žiemą ne vėsesnę kaip 15°C patalpą.

Laistymas, tręšimas: Vasarą lieti gausiai, kitu metu — saikingai. Sunkiai pakenčia sausą centrinio šildymo orą. Nuo kovo iki rugpjūčio kas savaitę tręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Persodinti neverta, geriau kasmet užsiauginti naują augalą.

Dauginimas: Viršūnių auginiais (lengvai šaknijasi ir vandenyje, ir žemėje). Jaunus augalus keletą sykių apgenėti, kad gražiai šakotūsi.

Kenkėjai, ligos: Retai, kartais apninka amarai.

Patarimas: Ypač įspūdingai irezinė atrodo raudoname arba juodame inde. Apšviesta iš priešingos pusės ji švytės kaip stiklas burgundiško vyno.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top