Tradeskantė

Tradeskantė (Tradescantia)

Tai itin gajus, vešlus ir nereiklus svyrantis augalas, dailiausiai atrodantis kabančiuose gėliapuodžiuose. Iš 60 rūšių kaip kambarinės gėlės auginamos šios:
• Tradescantia albiflora mažais, iš vieno galo smailiais, iš kito — apvalainais lapeliais. Itin populiarios yra jos veislės ‘Rockford’s Silver’ (“Rokfordo sidabrinė”) bei Albavittata’ (“Baltajuostė’) sidabriniais dryžiais išmargintais lapais ir ” Tricolor’ (“Trispalvė”) trispalviais bei ‘Attreo — viltala’ (‘Auksajuostė’) gelsvai dryžuotais lapais.
• Tradescantia blossfeldiana lapai mėsingi, raudona apačia. Veislės *Variegata’ (‘Margutė’) lapai išmarginti kreminėmismbei rausvomis dėmėmis.
• Tradescantia Jluminensis ‘Variegata’ labai panaši į Tradescantia albiflora.

Šeima: Commelinaceae, komelininiai.

Tėvynė: Pietų Amerika.

Geriausiai auga: Margalapės rūšys būtinai šviesioje, bet ne saulėtoje, blogiausiu atveju — pusiau ūksmingoje vietoje, šiltoje, žiemų kiek vėsesnėje (bet ne žemiau 10°C) sausoje patalpoje.

Laistymas, tręšimas: Žemė turi būti nuolat drėgna, bet jei žiemą laikoma vėsiai, laistyti visai nedaug, Kovo — rugpjūčio mėnesiais tręšti kas 14 dienų.

Kiti priežiūros ypatumai: Kambario temperatūroje dažniau purkšti. Persodinti nereikia. Geriau kasmet pasodinti jaunus ūglius, juolab kad jie prigyja labai lengvai.

Dauginimas: Visus metus ūgliais, kurie noriai leidžia šaknis ir vandenyje, ir žemėje. Apskabyti jaunų augalų viršūnes ir visą jų pluoštą pasodinti Į vieną gėliapuodį.

Kenkėjai, ligos: Kartais, nors retai, puola amarai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top