Totmėja

Totmėja (Tolmiea menziesii)

Tai ne tik puošnus, bet ir įstabus augalas: širdies formos plaukuotų lapų įlankėlėse jisai sukrauna visimo pumpurus. Iš jų ilgainiui išauga maži augaliukai, kurie tučtuojau išleidžia šaknis, kai tik senas lapas patenka ant žemės. Dėl tos savybės kituose kraštuose šiam augalui buvo duoti įvairūs juokingi pavadinimai, pavyzdžiui: “Nugarinis”, “Višta su viščiukais”, “Vaikelis ant kelių”, “Jaunystė senatvėje” arba “Tūkstantis motinų”. Daugiametis 25 – 30 cm aukščio žolinis augalas puikiai atrodo kabančiame gėliapuodyje.
Žydi tik augdamas natūraliai gamtoje, savo tėvynėje: gegužės — birželio mėnesiais prasiskleidžia žaliai rudų bei oranžinių žiedynų kekės.

Šeima: Saxifragaceae, uolaskėliniai.

Tėvynė: Šiaurinė Ramiojo vandenyno pakrantė.

Geriausiai auga: Šviesioje, pusiau ūksmingoje, gerai vėdinamoje patalpoje. Žiemą patariama laikyti vėsioje (5 – 10DC) vietoje, vasarą — lauke šešėlyje.

Laistymas, tręšimas: Vasarą lieti gausiai, žiemą — saikingiau, bet žemė turi būti drėgna. Kovo — rugpjūčio mėnesiais tręšti kas 14 dienų.

Kiti priežiūros ypatumai: Persodinti nereikia, geriausiai kiekvieną pavasarį arba vasarą pasodinti jaunus augalėlius (į T, TKS 2 arba gėlių žemę).

Dauginimas: Jaunais augalėliais kurie į žemę sodinami be arba su motininiu lapu.

Kenkėjai, ligos: Žiemą laikoma per šiltai kartais ima sirgti.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top