Rėjus

Rėjus (Rhoeo spathacea)

Rėjus be žiedų iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip dracena ar bromelija. Tik birželio — liepos mėnesiais, pasirodžius mažiems žiedeliams, tampa aišku, kad tai nei viena, nei kita. Švelnūs, balti žiedai išsidėstę luoto pavidalo pažiedlapiuose — prie pat jų ašies, tiesiog prie stiebo.

Tradescantia-spathacea-ziedas

Rhoeo spathacea — vienintelė šios šeimos rūšis. Labiausiai paplitusi ‘Vittata’ (‘Juostuotoji’) veislė. Jos 30 cm ilgio lapų viršus žaliai ir baltai dryžuotas, o apačia — skaisčiai raudona.

Šeima: Commelinaceae, komelininiai.

Tėvynė: Vidurio Amerika.

Geriausiai auga: Šviesioje, bet ne saulėtoje, visus metus ne vėsesnėje kaip 18°C patalpoje. Vasarą mėgsta kuo drėgnesnį orą.

Laistymas, tręšimas: Laistyti tik minkštu, kambario temperatūros vandeniu. Vasarą žemė turi būti nuolat drėgna, o žiemą — kiek sausesnė. Kovo — rugpjūčio mėnesiais tręšti kas savaitę.

Kiti priežiūros ypatumai: Nuolat drėkinti orą, jei reikia, pavasarį augalą persodinti į didensį gėliapuodį su T, TKS 2 arba gėlių žeme.

Dauginimas: Šoninėmis ir viršūnių atžalomis bei sėklomis.

Kenkėjai, ligos: Jei oras per sausas, paruduoja ir susiraito lapai, jei per gausiai žemė laistoma, ima pūti šaknys.

Patarimas: Išaugęs iš vieno ūglio rėjus atrodo ypač gražiai, todėl šonines atžalas patartina šalinti. Jei norite, kad šis augalas gražiai šakotųsi, geriau jį paremti.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top