Hypoestes phyllostachya

Hypoestes phyllostachya

Šio gražaus žemaūgio atogrąžų krūmo botaninis vardas kilęs iš graikų kalbos (hypo = po ir hestenai = statyti). Galbūt juo kaip tik norėta pasakyti, kad šis augalas labiausiai tinka uždengti žemei. Savo tėvynėje Madagaskare tai 50 cm aukščio krūmelis.
Lapai nusėti didesniais ir mažesniais raudonais ar rausvais taškais bei dėmėmis, gali būti ir baltai dryžuoti. Pas mus jis labiau panašus i žolę negu į krūmą ir paprastai laikomas tik vienerius metus. Laikant ilgiau, lapai išblunka ir krūmelis dėl šviesos stokos pradeda skursti.

Šeima: Acanthaceae, akantiniai.

Tėvynė: Madagaskaras.

Geriausiai auga: Labai šviesioje, bet ne saulėtoje, ištisus metus šiltoje (vasarą 20 – 23°C, žiemą — ne vėsesnėje kaip 18°C) ir drėgnoje patalpoje. Labiausiai tinka uždaras gėlių langas.

Laistymas, tręšimas: Žemė ištisus metus turi būti šiek tiek drėgna, nuo kovo iki rugpjūčio kas 14 dienų po truputį patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Nuolat drėkinti orą ir žiūrėti, kad būtų šilta žemė. Norint auginti toliau, pavasarį persodinti į T, TKS 2 arba gėlių žemę su putplasčio dribsniais. Pravartu kartkartėmis krūmelį apgenėti — nuo to jis bus tik dar vešlesnis.

Dauginimas: Viršūnių auginiais 25 – 30°C žemėje. Jaunus augalus daugelį sykių genėti, kad gražiai šakotųsi. Galima dauginti ir sėklomis.

Kenkėjai, ligos: Retai.

Pastaba: Lygiai taip pat prižiūrimas ir rausvamargis Pseuderanthemum bei sidabriškai žalias Chamaeranthemum, abu — giminingi Hypoestes genčiai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top