Tilandsija

 Tilandsija (Tillandsia)

Tillandsia — didžiausia ir daugiausiai rūšių (per 400) turinti bromelinių šeimos gentis. Savaime auga daugiausia epifitiškai ant medžių, uolų ar kito pagrindo. Yra žalių ir pilkų augalų. Pilkųjų tjlandsijų lapai siauri ir žoliški,
tankiai padengti sidabriškai pilkais žvyneliais, galinčiais siurbti iš oro drėgmę. Daugeliui tilandsijų reikia palyginti mažai vietos. Kai kur gėlių parduotuvėse pasirodo pririštų prie šakų arba priklijuotų prie akmens ar medžio augalų. Tai nenatūralus auginimo būdas ir visiškai beprasmiška mada, kuriai tikras augalų mylėtojas neturėtų pritarti.

Žydėjimo laikas: Pavasarį arba vasarą — nelygu rūšis.

Šeima: Bromeliaceae, bromeliniai.

Tėvynė: Amerikos atogrąžos bei vidutinės atogrąžas.

Geriausiai auga: Pilkosios tilandsijos ištisus metus šviesioje, vasarą — saulėtoje ir šiltoje (galima ir lauke), žiemą vėsioje (10-15°C) vietoje. Žaliosios tilandsijos ištisus metus šiltoje ir šviesioje, bet ne saulėtoje patalpoje, labiausiai tinka drėgnas ir šiltas gėlių iangas.

Laistymas, tręšimas: Vasarą kasdien purkšti minkštu drungnu vandeniu, žiemą — 1 – 2 kartus per savaitę. Vasarą kas 14
dienų į purškimo vandenį įdėti silpnos koncentracijos trąšų.

Kiti priežiūros ypatumai: Nuolat drėkinti sausą kambario orą.

Dauginimas: Ataugomis, liaudiškai vadinamomis “vaikučiais”, bet jos privalo būti ne mažesnės nei pusė motininio augalo. Atskyrus jas reikia pririšti prie tamtyč paruoštų šakų.

Kenkėjai, ligos: Serga retai. Kartais užpuola miltuotieji ar paprastieji skydamariai.

Patarimas: Vežant iš tėvynės konteineriuose augalai labai apgadinami, todėl geriau pirkti tik gėlininkystės ūkiuose užaugintas tilandsijas.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top