Fryzija

Fryzija (Vriesea)

Kambarinės fryzijos — tai daugiausia mišrūnės. Jų yra žalialapių ir margalapių. Populiariausia veislė — Vriesea spletidens ‘Ugninis kalavijas’. Ji suformuoja maždaug pusmetrio aukščio lapų skroteles ir vieną raudoną plokščią varpą. Lapai išmarginti ryškiais rudai raudonais skersiniais dryžiais. Yra ir žalialapių mišrūnių tamsiai raudonais žiedynais arba augalų su įvairiaspalvėmis žiedų varpomis, gautų sukryžminus Vriesea carinata ir Vriesea psitacina. Fryzijas galima auginti pririšus prie apifitams skirtų šakų arba nedideliuose gėliapuodžiuose su itin puria žeme.

Žydėjimo laikas: Dažniausiai parduodamos mišrūnės fryzijos, žydinčios ištisus metus. Peržydėjusios pamažu nunyksta.

Šeima: Brometiaceae, bromeliniai.

Tėvynė: Brazilija. Geriausiai auga: Šviesioje ir pusiau ūksmingoje, bet ne saulėtoje vietoje. Mėgsta šilumą ir
drėgną orą, ypač šiltame ir drėgname gėlių lange. Svarbu: žemė turi būti šiltesnė nei 18°C.

Laistymas, tręšimas: Lieti saikingai, minkštu kambario temperatūros vandeniu, vandenį pilti į skrotelės piltuvėlį ir šiek
tiek — ant gniužulo. Vasarą kas 14 dienų po truputį patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Dažnai purkšti ir drėkinti orą. Persodinti nereikia, nes peržydėjęs augalas nunyks.

Dauginimas: Ataugomis, bet ne mažesnėmis nei pusė motininio augalo. Jas atsargiai atskyrus pririšti prie specialiai tam paruoštų šakų arba pasodinti į mažus gėliapuodžius su T žemės ir putplasčio dribsnių mišiniu. Beje, fryzijų ataugos randasi ir prigyja ne taip lengvai, kaip kitų bromelinių šeimos augalų.

Kenkėjai, ligos: Peršaltoje ar per sausoje patalpoje (kambaryje su centriniu šildymu), taip pat dėl drėgmės pertekliaus sutrinka augimas ir pakenkiami augalo lapai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top