Auksuotasis flebodis

Auksuotasis flebodis (Phlebodium aureum)

Šis atogrąžų papartis turi plaukuotus, į kiškio letenėles panašius šakniastiebius ir mėlynai žalius lapus aukso geltonumo sporomis nusėta apatine puse. Užauga gana didelis. Nors flebodis kilęs iš drėgnų, šiltų kraštu, jo standūs lapai išgarina palyginti mažai vandens, ir jis stebėtinai gerai prisitaiko prie apšildomų patalpų oro. Parduotuvėje būna įvairių šio augalo veislių: ‘Areolatum’ plačiais baudotais lapais, greitai augantis
*Mandaianum’ ir šiek tiek lėčiau augantis ‘Glaucum’ melsvai žaliais lapais.

Šeima: Polypodiaceae, šerviniai.

Tėvynė: Pietų Amerika.

Geriausiai auga: Veislės mėlynai žaliais lapais — šviesioje, pusiau pavėsingoje vietoje, kur neužklysta tiesioginiai saulės spinduliai. Vasarą mėgsta šiltą, o žiemą — vėsią patalpą bet ne vėsesnę kaip 12 – 16°C. Gražiausiai veši drėgname ir šiltame gėlių lange, bet neblogai jaučiasi ir ant šiaurinės, rytinės ar vakarinės palangės.

Laistymas, tręšimas: Žemė turi būti nuolat šiek tiek drėgna. Augimo laikotarpiu kas 14 dienų negausiai patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Apšildomame kambaryje dažniau purkšti patį augalą ir drėkinti orą, kiekvieną pavasarį persodinti į P arba TKS 1 žemę.

Dauginimas: Sporomis ir dalijant šakniastiebius.

Kenkėjai, ligos: Retai.

Patarimas: Persodinant žiūrėti, kad šakniastiebiai būtų kiek išlindę iš žemės. Kai papartis itin smarkiai sulapoja, šakniastiebį reikia pritvirtinti — aprišti nestora izoliuota viela ir jos galus ištraukti pro gėliapuodžio drenažo skylę, kol augalas tvirtai įsišaknys.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top