Arachniodes

Arachniodes

Šis krūmu augantis papartis turi stangrius tarytum odinius lapus. Ant vieno stiebo būna po dvi ir net po tris jų plunksnas, kurios kartais užauga net 70 cm ilgio. Šis papartis veša ant kitų augalų, dažniausiai ant medžių kamienų.
Jo šakniastiebis yra storas, šliaužiantis, pasidengęs ilgais, raudonai rudais žvynais. Labiausiai paplitusios šios genties rūšys yra Arachniodes adiantiformis ir Arachniodes aristata, ypač jos veislė ‘Variegatum’ (“Margutis’). Nebijo sauso šildomų patalpų oro

Šeima: Aspidiaceae, tikrapapartiniai.

Tėvynė: Pietų Amerika, Vidurio ir Pietį} Amerika, Australija, Polinezija, Naujoji Zelandija.

Geriausiai auga: Šviesioje, pusiau ūksmingoje be tiesioginės saulės vietoje, drėgnoje, šiltoje patalpoje, žiemą ne vėsesnėje kaip 12°C, nes kitaip nebeleidžia atžalų. Vasarą galima išnešti į lauką.

Laistymas, tręšimas: Lieti vien minkštu ir drungnu vandeniu. Šiltoje patalpoje — gausiau, vėsesnėje — mažiau, kovo — rugpjūčio mėnesiais kas savaitę po truputį patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Jei žiemoja šiltai, dažnai purkšti, pavasarį, jei reikia, persodinti į P arba TKS 1 žemę.

Dauginimas: Dalimis arba sporomis pašildytoje dauginimo lysvėje (22 – 24°C). Galima dauginti ir atžalomis, ir šakniastiebio dalimis.

Kenkėjai, ligos: Dėl šviesos stokos minkštėja stiebai, puola voratinklinės erkės bei skydamariai, jei per šiltai ir per sausai žiemoja, suserga suodlige.

Pastaba: Jautrus cheminiams vabzdžių naikinimo preparatams.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top