Kaip išlaikyti morkas žiemą

kaip islaikyti morkas per ziema

Morkas nepatariama kasti pernelyg anksti, nes jei nusistovi šiltas oras, jų Šakniavaisiai greitai apvysta. Pernelyg ilgai laikyti morkų šakniavaisių žemėje taip pat neverta, nes ir nedidelės rudens šalnos pažeidžia šakniavaisius.

Rudens lietūs gali paskatinti morkas vėl pradėti augti. jei rudenį morkos vėl ims augti, iškasite plaukeliais apaugusius ir neskanius morkų šakniavaisius, kurie laikysis žymiai prasčiau.

Morkas išlaikyti žiemą yra sunku. Jos greitai vysta, o apvytusios-mažiau atsparios ligoms. Paprasčiausias būdas tinkamai per žiemą išlaikyti morkas – jas užberti drėgnu smėliu ir laikyti 0-3 °C šilumos patalpose. Morkas per
žiemą galima laikyti ir kitaip: jas galima užpilti spyglių ar svogūnų lukštų antpilu. 50-100 g spyglių ar svogūnų lukštų .užpilkite 1 litru vandens, leiskite nusistovėti 5 dienas.

Paruoštame antpile morkas pamirkykite 10 minučių, tada drėgnas perneškite į saugyklas.

Apie 5 mėn. morkos gerai laikosi medinėse 25-30 kg talpos dėžėse, jose sudedamos sluoksniais ir perdengiamos 30-60 mikronų polietileno plėvele. Taip laikomose morkose daugiau išlieka karotino, sausųjų medžiagų ir cukrų.

Morkas galima apvelti kreidos milteliais – 2 kg/100 kg morkų, susluoksniuoti su švariu smėliu, sausais svogūnų lukštais.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top