Kaip galima ilgiau išlaikyti daržoves

Pomidorus ir agurkus galima laikyti kartu su krienais. Ant didelio stiklainio dugno sudėkite 200 g tarkuotų krienų, juos uždenkite skylėtu kartono lapu, ant kurio sudėkite pomidorus ir agurkus. Taip paruoštą stiklainį uždarykite dangteliu ir įdėkite į šaldytuvą. Stiklainyje švieži pomidorai ir agurkai gali išsilaikyti apie mėnesį laiko.

darzoves stiklainiai krepsys

Špinatų, petražolių, krapų, rūgštynių, salierų ir svogūnų žalumą polietileno maišeliuose patariama laikyti 0 °C temperatūros šaldytuve.

Per žiemą patariama laikyti prinokusius baklažanus – violetinės spalvos ir be šviesių dėmių. Laikomų baklažanų vaisių minkštimas turi būti kietas, vaisiai mechaniškai nepažeisti, neapšalę ir neapipeliję. Juos galite laikyti dėžėse, po vieną susuktus į popierių,- pabarstytus medžio pelenais ar susmulkinta medžio anglimi.

Ilgiau galima išlaikyti dar ne visai sunokusius ir nepernokusius pomidorus. Pomidorus patariama laikyti 10-12 °C šilumos ir 80-85 proc. oro drėgnumo patalpose. Pomidorus sudėkite į popieriumi išklotas dėžes, perdenkite šiaudais, ar smulkiomis medžio drožlėmis.

Laikant svogūnus šaltai, optimali patalpos temperatūra turi būti -1-3 °C, o santykinė drėgmė – 65-80 proc. Taip laikomi svogūnai puikiai sulaukia vėlyvo pavasario.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top