Kaip tinkamai auginti daržoves sodo šiltnamyje?

Mėgstate savo sode augintas daržoves? Puiku, kadangi lietuviška žemė yra derlinga ir beveik kiekvienas, kuris turi nuosavą žemės plotelį gali užsiauginti tai, ką nori. Žinoma, ne viskas taip paprasta, reikia išmanyti tam tikrus daržovių auginimo niuansus. Štai kai kurios daržovės šiltnamyje tikrai auga ne pas visus, tačiau tie, kurie stengiasi – galės džiaugtis ir skaniais vaisiais.

pomidorai siltnamyje

Jeigu ir jus domina daržovių auginimas šiltnamyje – tokiu atveju nurodysime kelis patarimus, kurie padės jaustis ramiau, kad šios skanios daržovės Jūsų sode augs vešios ir skanios.

  • Daugumą sodo šiltnamiuose auginamų daržovių (ypač pomidorus) geriausia laistyti tuomet, kai tiesioginiai saulės spinduliai jų nesiekia. Tokiu atveju pavyks išvengti perkaitimo.
  • Taip pat laistymo metu pasistenkite neaplieti tų daržvoės dalių ant kurių vandens patekti neturėtų. Aplaistomos turi būti tik šaknys. Tokiu atveju nesusidursite su nereikalingos problemomis ir jūsų auginamos daržovės bujos.
  • Visi šiltnamyje auginamos daržovės, pradedant pomidorais ir baigiant agurkais, taip pat augs kur kas geriau, jeigu žemė bus papurenta. Tokiu atveju bus ne tik kad gražūs lapai, tačiau ir patys vaisiai, kuriuos būtent ir stengiamasi užauginti gražiais, sodriais ir ryškiais.
  • Žinoma, kaip ir kitose sodo vietose auginamos daržovės, šiltnamiuose pasodinti augalai irgi reikalauja trąšų. Tokiu atveju daržovių derlius bus masyvesnis ir gausesnis. Kalbant apie geriausias trąšas, labai daug priklauso nuo konkrečių daržvių, kurios pasirenkamos auginti. Bet nepriklausomai nuo augalo, vieni naudoja pelenus, o kiti perka specialias trąšas, kurios yra pritaikytos būtent atitinkamos sodo kultūros auginimui. Dažniausiai per kelerius metus auginimo teks išbandyti skirtingus variantus, kol galiausiai rasite sau tinkamą variantą.
  • Pradžiamoksliams dažniausiai daug klausimų kelia daržovių  daigų auginimas ir jų sodinimas. Geriausia pirmais metais bandyti pirkti daigelius ir mokytis augalą vešinti. Kai tai pavyks – galėsite mokytis ir daiginti. Natūralu, kad tam reikės laiko, tačiau galiausiai praktika leis džiaugtis nuostabiais vaisiais.
  • Visų sodo šiltnamių daržovių šaknys taip pat turi būti apgaubtos žemėmis. Jeigu nuo laistymo jos tapo atviros – tokiu atveju būtinas papildomas kaupimas. Tai leis užtikrinti gerą derlių.
  • Būtinas ir reguliarus genėjimas, jei daržovės specifika to reikalauja. Pavyzdžiui, šiltnamiuose auginami pomidorai turi būti genėjami nuolatos. Pomidorų atveju, genėjimą atlikti reikia tada, kai pomidorų vaisiai jau paaugę, bet kai kurie geni tada, kai reikia skinti beveik visus vaisius, kad tinkamai subręstų paskutiniai vaisiai.

Sodininkystė yra panaši tiek augalus auginant šiltnamiuose, tiek juos auginant už šiltnamio ribų. Taigi, jei turite patirties užsiimant sodo priežiūra, tuomet daržovių auginimas šiltnamiuose tikrai nebus sudėtingas, tad jį išbandyti gali ir sodininkystės pradžiamoksliai. Svarbiausia susirinkti bazinių žinių rinkinį, nes sėkminga pradžia – laiminga ir pabaiga.

O informacijos apie sodininkystę šiandien rasti lengviau nei bet kada. Nesvarbu kokią daržovę pasirinksite auginti sode ir nesvarbu ar auginsite šiltnamyje ar daržo vagoje, visą informaciją apie augalo auginimą, priežiūrą, laistymą ir t.t. galite susirasti vos keliais klaviatūros klavišų paspaudimais. Sodo šiltnamio daržovių auginimas dar niekada nebuvo toks paprastas.

Dalinkitės!

Scroll to Top