Moliūgų auginimas šiltnamyje

Kai kurie sodininkai moliūgus augina agurkų šiltnamiuose.
Agurkų šiltnamio kampuose padaromos 50 cm gylio, 40 cm skersmens duobutės, jos užpildomos paruošta derlinga žeme. Imama po 1 dalį durpių, perpuvusio mėšlo, velėninės žemės, pjuvenų ir upės smėlio. Į dirvožemio mišinį dedama 2 stiklinės pelenų ir 2 šaukštai nitrofoskos arba nitroamofoskos. Mišinys ruošiamas duobutėje – visos sudedamosios dalys sumaišomos, palaistomą 40 °C temperatūros vandeniu po 5 1 į vieną duobutę.
Šiltnamyje sėklos pasėjamos arba pasodinami daigai gegužės 10-15 d. Į kiekvieną duobutę dedamos 2 sėklos arba pasodinami 2 daigai. Sėklos dedamos duobutės centre 5-6 cm gylyje 10-12 cm atstumu viena nuo kitos. Jeigu išdygsta 2 daigai, vieną galima išrauti, bet galima palikti ir abu.
Kai moliūgo stiebas išauga iki 50-60 cm (birželio antrame dešimtadienyje), jį galima pro plėvelės apačią nukreipti į lauką.
Norint kad vienas augalas užaugintų 3 vaisius, reikia suformuoti vieną, du arba tris stiebus.

Vienstiebio augalo formavimas
Visi šoniniai ūgliai ir nereikalingos vaisių užuomazgos pašalinamos – paliekamas tik vienas 1,5-2 cm ilgio stiebas su trimis vaisių užuomazgomis. Prie kiekvieno vaisiaus paliekami 4-5 lapai. Po paskutinio vaisiaus ant stiebo paliekami taip pat 4-5 lapai, o stiebo viršūnėlė nugnybiama.

Dvistiebio augalo formavimas
Šiuo atveju ant pagrindinio stiebo paliekamos dvi užuomazgos, o ant šoninio ūglio – viena. Piešinyje matyti, kad ir ant pagrindinio stiebo, ir ant šoninio ūglio po paskutinės užuomazgos palikti 4-5 lapai, o stiebų viršūnėlės nugnybtos.

Tristiebio augalo formavimas
Ant pagrindinio stiebo ir ant abiejų šoninių ūglių paliekama po vieną užuomazgą. Už kiekvieno vaisiaus ant stiebų paliekama po 4-5 lapus, o viršūnėlės nugnybiamos.

Augalo priežiūra

Moliūgų priežiūra panaši kaip agurkų, tik moliūgams reikia du kartus daugiau vandens ir trąšų.
Žydėjimo metu atliekamas dirbtinis apdulkinimas. Šiltą saulėtą dieną nuskinamas vyriškasis žiedas, nuskabomi žiedlapiai, kad atsidengtų kuokeliai, ir jais paliečiama moteriškojo žiedo purka.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top