Raugerškiai

raugerskisTai tankūs, šakoti, iki 3 m aukščio krūmai. Auga pamiškėse, šlaituose ir kaip dekoratyvinis augalas parkuose, soduose.
Visos raugerškių veislės gerai pakenčia genėjimą, todėl juos galima auginti ir įvairaus aukščio gyvatvorėse. Raugerškiai užaugina gausų uogų derlių. Jų uogose yra obuolių rūgšties, vitamino C, vitaminų A ir B.
Raugerškiai nėra reiklūs dirvožemiui, taip pat ir atsparūs žiemos šalčiams, išimtis – visžaliai raugerškiai, kurie mėgsta saulėtą augimo vietą ir yra atsparūs karščiams. Visos raugerškių rūšys yra geri medunešiai. Raugerškius
galima dauginti sėklomis, vasariniais auginiais ir krūmo dalijimu.
Soduose dažniausiai auginamos 2 raugerškių rūšys:
Paprastasis raugerškis ir Tunbergo raugerškis.
Paprastasis raugerškis
Paprastasis raugerškis – tai stambus krūmas, užauginantis gelsvus arba rusvus ūglius ir iki 4 cm ilgio lapus. Paprastojo raugerškio ūglius dengia 1-2 cm ilgio spygliai. Paprastasis raugerškis užaugina sultingas, ryškiai raudonas
uogas, kurios rudenį ilgai išsilaiko ant krūmų.
Tunbergo raugerškiai
Tunbergo raugerškių tėvynė yra Japonija ir Kinija. Tunbergo raugerškiai – neaukšti krūmai, užauginantys 1 cm ilgio ūglius. Vasarą Tunbergo raugerškių ūgliai yra ryškiai žali, o rudenį nusidažo geltona, oranžine ar net violetine spalvomis. Rudenį Tunbergo raugerškiai subrandina pailgas, raudonas ir rūgščias uogas.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Taip pat skaitykite: