Dekoratyviosios siendriekės

Geltonžiedės siendriekės (Thladiantha dubia Bunge)- moliūgų šeimos atstovės, nors ir-nelabai panašios į moliūgus ar agurkus. Tai žolinės lianos, netvirtais ūseliais, laipiojančios, briaunotais, šiurkščiais plaukeliais apaugusiais stiebais. Išauga iki 1-2 m aukščio. Augalai dvinamiai.
Žiedai geltoni, varpelio formos. Jie skleidžiasi nuo liepos iki rugsėjo mėnesio.
Siendriekių vaisiai panašūs į mažus agurkėlius, 4-5 cm ilgio ir apie 2,5 cm storio. Nesunokę- žali, nokdami – parausta. Šiltą vasarą vaisiai sunoksta rugpjūčio pabaigoje- rugsėjo mėn. Sėklos- 4 mm ilgio, juodos, tačiau Lietuvoje neužsimezga. Vaisių siendriekės užaugina nedaug, o šaltomis vasaromis visai nesubrandina.
Auginti paprasta. Siendriekės dauginamos iškastais 6-8 cm ilgio ir 1,5-2 cm skersmens krakmolingais šakniagumbiais, panašiais į topinambų. Juos galima sodinti ir rudenį, ir pavasarį, išlaikytus rūsyje, nulinėje temperatūroje. Gumbai sodinami 6-8 cm gyliu, kas 60-70 cm. Mėgsta derlingą ir purią dirvą. Pirmaisiais metais paprastai netręšiamos, o vėliau kasmet išberkite po 20-30 g/m2 superfosfato, kalio druskos ir amonio salietros.
Siendriekėms reikia atramų, o patogiausia jas auginti prie tvorų, pasieniuose. Tanki lapija, gražūs žiedai ir vaisiai labai dekoratyvūs.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top