Echmėja

Echmėja (Aechmea)

Aechmea genčiai priklauso maždaug 150 rūšių. Daugiausia, tai epifitai — augalai, gyvenantys ant kitų augalų, bet neparazituojantys juose.

Parduodama dažniausiai rausvos spalvos žiedais žydinti – Aechmea fasciata,

Aechmea fasciata
foto: Col Ford and Natasha de Vere, CC BY 2.0, Aechmea fasciata

taip pat kitos:

dryžuotoji Aechmea fulgens (raudonai auksiniu žiedynu), Aechmea chanlinii (koralų spalvos žiedais) arba Aechmea miniata (mėlynos ir raudonos spalvos žiedais). Vardas Aechmea kilęs iš graikų kalbos (aichme = ietgalis) ir nurodo smailius dengiamuosius lapus. Jie išsidėstę skrotele, sudaro piltuvėlį ir dažniausiai yra tankiai dygliuoti. Pastaruoju metu sukurta nedygliuota veislė, kuri vadinasi ‘Friederike’ (‘Friderikė’).

Žydėjimo laikas: Nuo gegužės iki spalio. Tačiau visos lapų skrotelės išsiaugina tik po vieną žiedą ir tik po vieną kartą.

Šeima: Bromeliaceae, bromeliniai.

Tėvynė: Brazilija.

Geriausiai auga: Šviesioje, bet nesaulėtoje vietoje. Ištisus metus ne žemesnėje kaip 18°C temperatūroje. Pakelia centrinį šildymą.

Laistymas, tręšimas: Laistyti tik minkštu vandeniu. Nuo balandžio iki spalio šaknų gniužulas turi būti tik vidutiniškai drėgnas, laistant vandenį pilti į lapų piltuvėlį. Nuo lapkričio iki kovo laistyti mažiau. Pavasarį ir vasarą į laistomąjį vandenį kas 15 dienų įmaišyti trąšų gėlėms.

Kiti priežiūros ypatumai: Karštomis dienomis augalą dažnai apipurkšti. Kas dveji metai persodina į T arba TKS 2 žemę. Nužydėjusias skroteles šalinti.

Dauginimas: Ataugomis arba sėjinukais.

Kenkėjai, ligos: Dėl puvinio arba per žemos temperatūros gali imti ruduoti lapai. Be to, puola skydamariai, šaknų kenkėjai filokseros (Phylloxera vastatrix).

Patarimas: Atžalos pražysta tik gerai prižiūrimos ir jau gana didelės.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top