Echmėja (Aechmea)
Aechmea genčiai priklauso maždaug 150 rūšių. Daugiausia, tai epifitai — augalai, gyvenantys ant kitų augalų, bet neparazituojantys juose.
Parduodama dažniausiai rausvos spalvos žiedais žydinti – Aechmea fasciata,
taip pat kitos:
dryžuotoji Aechmea fulgens (raudonai auksiniu žiedynu), Aechmea chanlinii (koralų spalvos žiedais) arba Aechmea miniata (mėlynos ir raudonos spalvos žiedais). Vardas Aechmea kilęs iš graikų kalbos (aichme = ietgalis) ir nurodo smailius dengiamuosius lapus. Jie išsidėstę skrotele, sudaro piltuvėlį ir dažniausiai yra tankiai dygliuoti. Pastaruoju metu sukurta nedygliuota veislė, kuri vadinasi ‘Friederike’ (‘Friderikė’).
Žydėjimo laikas: Nuo gegužės iki spalio. Tačiau visos lapų skrotelės išsiaugina tik po vieną žiedą ir tik po vieną kartą.
Šeima: Bromeliaceae, bromeliniai.
Tėvynė: Brazilija.
Geriausiai auga: Šviesioje, bet nesaulėtoje vietoje. Ištisus metus ne žemesnėje kaip 18°C temperatūroje. Pakelia centrinį šildymą.
Laistymas, tręšimas: Laistyti tik minkštu vandeniu. Nuo balandžio iki spalio šaknų gniužulas turi būti tik vidutiniškai drėgnas, laistant vandenį pilti į lapų piltuvėlį. Nuo lapkričio iki kovo laistyti mažiau. Pavasarį ir vasarą į laistomąjį vandenį kas 15 dienų įmaišyti trąšų gėlėms.
Kiti priežiūros ypatumai: Karštomis dienomis augalą dažnai apipurkšti. Kas dveji metai persodina į T arba TKS 2 žemę. Nužydėjusias skroteles šalinti.
Dauginimas: Ataugomis arba sėjinukais.
Kenkėjai, ligos: Dėl puvinio arba per žemos temperatūros gali imti ruduoti lapai. Be to, puola skydamariai, šaknų kenkėjai filokseros (Phylloxera vastatrix).
Patarimas: Atžalos pražysta tik gerai prižiūrimos ir jau gana didelės.