Tinūtras

Tinūtras (Adenium)

Vardas tikriausiai kilęs nuo Adeno uostamiesčio Arabijos pietvakariuose. Prekiaujama Adeniam obesum ir Adenium swazicum (tiesa, retai). Žiedų spalva labai įvairi — nuo baltai rausvos iki violetinės. Už tai, kad šį gražiažiedį augalą galima įsigyti ir auginti, reikia dėkoti sodininkams, įskiepijusiems gana lepią rūšį į tvirtesnį giminaitį oleandrą. Todėl ir kamienas nevienodo storio.

adenium tinūtras

Žydėjimo laikas: Nuo balandžio iki rugpjūčio.

Šeima: Apocynaceae, stepukiniai.

Tėvynė: Arabijos pietūs, Uganda, Kenija, Tanzanija.

Geriausiai auga: Vasarą— labai saulėtoje, šiltoje, žiemą — tamsioje ir kiek vėsesnėje (apie 15°C) vietoje. Vasarą galima išnešti į lauką, kur daug saulės, bet tik į užuovėją.

Laistymas, tręšimas: Nuo balandžio iki spalio laikyti drėgną, nuo lapkričio iki kovo laistyti tik tiek, kad nežūtų šaknys. Augimo laikotarpiu kas 14 dienų pakaitomis į laistomąjį vandenį įmaišyti gėlių ir kaktusų trąšų.

Kiti priežiūros ypatumai: Jei būtina, pavasarį persodinti į žemę su trupučiu molio. Per daug sustabarėjusius ūglius geriau nugenėti.

Dauginimas: Viršūnės auginiais, kurie pavasarį skiepijami į tokio pat storio oleandrų ūglius. Sudėtinga!

Kenkėjai, ligos: Dažnai puola voratinklinės erkės, miltuotieji skydamariai.

Atsargiai: Balti Adenium syvai labai nuodingi. Pjaustant šakas, genėjant ar skiepijant mautis pirštines. Jei namuose yra mažų vaikų arba naminių gyvūnų, geriau šio augalo atsisakyti.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top